פרשת הצוללות: מיקי גנור ערער על הארכת מעצרו

פרשת הצוללות: מיקי גנור ערער על הארכת מעצרו
עורכי דינו של עד המדינה, שהחליט לחזור בו מעדותו, טוענים כי אין עילה למעצרו, שכן החקירה נמשכה שנה וחצי והסתיימה - וכי אין כל חשד לשיבוש הליכי החקירה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מיקי גנור
צילום: צילום: פלאש 90

עורכי דינו של עד המדינה בפרשת הצוללות מיקי גנור, בועז בן צור ומאיר ארנפלד, הגישו הערב (רביעי) ערעור לבית המשפט המחוזי מרכז על ההחלטה להאריך את מעצרו של גנור בחמישה ימים. בערעור נטען כי אין עילה למעצרו של גנור, שהחליט לחזור בו אמש מעדותו, שכן החקירה נמשכה שנה וחצי והסתיימה - וכי אין כל חשד לשיבוש הליכי החקירה.

פרקליטיו של גנור ציינו בבקשתם כי "האפשרות שבמדינה דמוקרטית ייעצר אדם שהתקשר בהסכם עד מדינה, כדי לבוא חשבון על כך שהוא מבקש לפנות ליחידה חוקרת בקשר עם עדותו, ואף להסתייג מחלקים ממנה - היא אפשרות מטרידה ומבהילה. לא לכך נועדו הליכי מעצר".


שופטת בית משפט השלום בראשון לציון עינת רון אמרה בדיון בהארכת מעצרו של גנור כי "היחידה החוקרת פירטה חשש ממשי לעילת השיבוש". נציג המשטרה, רפ"ק צחי חנקין, אמר בדיון: "אתמול זומן החשוד לשיחה במשרדי להב 433, במסגרתה מסר דברים שונים מאלו שמסר בחקירותיו הרבות לכל אורך הפרשה. בשל דבריו אלו הוחלט לחקור אותו באזהרה פעם נוספת ובהמשך הוחלט לעצרו לצורך המשך חקירתו וביצוע פעולות חקירה נוספות".

הבוקר פורסם בכאן רשת ב כי גורמים המעורים בתיק 3000 - פרשת הצוללות, אמרו כי ההסבר שסיפר מיקי גנור, שכאמור חזר בו מעדותו, איננו מספק ולא מתיישב עם המציאות. במערכת אכיפת החוק חוששים מהאינטרס של גנור לשבש את החקירה בתיק הביטחוני החמור.

גנור מנסה לטעון כי הפרשנות שניתנה לעדותו כעד מדינה - מוטעית. מצד אחד הוא רוצה להבהיר לחוקריו כי מה שסיפר איננו בגדר שוחד כדי לחזור בו מן ההסכם ומצד שני הוא לא רוצה להיתפס כעד שקרן, מה שיכול לפעול נגדו בתיק שנפתח כעת מחדש.

גנור ביקש לשנות את הגרסה שמסר במהלך החקירות ולפיה שיחד גורמים בחברת הצוללות הגרמנית טיסנקרופ. גנור טען כי הגרסה שמסר לאחר החתימה על ההסכם, נמסרה תחת לחצים.

עוד טען עד המדינה כי אם הועברו כספים, יש להם הצדקה חוקית. המשטרה ופרקליטות המדינה ישקלו אם יש מקום לבטל את ההסכם שנחתם עמו. גורמים המעורים בתיק אומרים כי יוכלו להשתמש בחומרים שמסר לפי הסיכום איתו וכי יש די ראיות גם כך. חשוב להדגיש כי אין קשר בין ההתפתחות הזו לבין התפתחות עם עניין המניות ומילקובסקי.

הפופולריים