היועמ"ש בוחן חקירה נגד ח"כ שחשוד בשיבוש חקירה נגד רב בכיר

היועמ"ש בוחן: חקירת ח"כ בחשד לשיבוש חקירת רב
מבקר המדינה המליץ על החקירה בעקבות ביקורת במשרד העבודה והרווחה. מהחקירה עלה חשד שבכיר במשרד סייע לחבר הכנסת לשבש את החקירה הפלילית נגד הרב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביחי מנדלבליט
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בוחן להורות על פתיחת חקירה פלילית נגד חבר כנסת בחשד שניסה לשבש חקירה שמתנהלת נגד רב בכיר. כך פרסם הערב (שישי) פרשננו מרדכי גילת ב"השבוע" בכאן 11.


מי שהמליץ על פתיחה בחקירה נגד חבר הכנסת הוא מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא. החקירה קשורה למשרד העבודה והרווחה. הפרשה נחשפה במהלך עריכת ביקורת של המבקר במשרד הרווחה ועלה ממנה חשד שבכיר במשרד סייע לחבר הכנסת לשבש את החקירה הפלילית.

במהלך חקירה של אנשי יחידת האכיפה במשרד הרווחה התעורר חשד כי רב ידוע מעורב במעשים פליליים. הרב הוזמן לחקירה כדי לגבות ממנו עדות באזהרה. הרב לא הגיע, ופנה לחבר כנסת בנושא, שביקש מבכיר במשרד הרווחה לסייע לרב להיחלץ מהחקירה.

הבכיר נענה לבקשת אותו חבר כנסת וניסה לגרום לכך שבמקום שאותו רב יזומן לחקירה, יזמינו אנשי יחידת האכיפה אדם אחר שחשיבותו בסיפור פחותה. כאשר נחשפו אנשי מבקר המדינה לחשדות האלה, המעלים חשד כבד לפליליים, הם עצרו את הבדיקה שלהם, דיווחו עליה לשפירא וזה פנה באחרונה למנדלבליט והמליץ בפניו לפתוח בחקירה פלילית במסגרת מה שמכונה 14 ג'. ממשרד המשפטים נמסר: "הנושא אכן נמצא בבדיקה. לא נוכל להוסיף דבר בשלב זה".  

הפופולריים