פרשת הצוללות: מיקי גנור שוחרר למעצר בית של 15 ימים

מיקי גנור שוחרר למעצר בית של 15 ימים
על גנור הוטל איסור יציאה מהארץ למשך 180 ימים והוא אולץ להפקיד את הדרכון הישראלי והגרמני. בנוסף, תיחתם ערבות עצמית בסכום של 200 אלף שקלים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מיקי גנור בבית המשפט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עד המדינה בפרשת הצוללות מיקי גנור השתחרר היום (שלישי) ממעצרו מוקדם מהצפוי. במשטרה אישרו כי הם מתכוונים לבקש לשחררו למעצר בית. על גנור הוטל איסור יציאה מהארץ למשך 180 ימים והוא אולץ להפקיד את הדרכון הישראלי והגרמני. בנוסף, תיחתם ערבות עצמית בסכום של 200 אלף שקלים. מעצרו הוארך עד יום חמישי, אחרי שהתקבל הערעור שהגישה המשטרה על שחרורו.


בתחילת השבוע פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי גנור הודיע למקורביו שהוא לא מתכוון להתקפל בפני המשטרה והפרקליטות. "המעצר לא ישבור אותי. אני מוכן גם למשפט שייארך שנים ארוכות", הכריז בפניהם.

לדברי גנור, בגלל העובדה שהוא חש באמת ובתמים שנעשה לו עוול והוא הפליל אנשים אחרים שלא בצדק, אלא רק בעקבות לחצים פסולים, הוא אינו מתכוון לסטות מצעדיו - ולא משנה מה יהיה המחיר. "אני הגעתי לכאן מיוזמתי למסור את דבריי, ואם מישהו חושב שאשנה את גרסתי בגלל שאני במעצר, זה לא יקרה. כל עוד אני במעצר אני לא מתכוון להשיב על שאלות. לא בתנאי הלחץ שמפעילים עליי. אני מביא בחשבון כל תסריט, כולל משפט שייארך שנים ארוכות".

ביום ראשון האריך בית משפט השלום בראשון לציון את מעצרו של גנור בחמישה ימים. בהחלטתה קבעה השופטת עינת רון כי עדיין קיים חשש לשיבוש הליכי חקירה מצידו של גנור. לדבריה, "לא רק שלא הופג החשש לשיבוש - אלא שחשש זה מבוסס ואף התרחב לתחומים נוספים".

 בשבוע שעבר הודיעו בפרקליטות רשמית לגנור כי הם שוקלים לבטל את הסכם עד המדינה עמו, שנחתם ב-2017, כפוף לשימוע. לסניגוריו ניתן שבוע לנסות לשכנע שלא לעשות כן. בפרקליטות אמרו כי עדויותיו בימים שלפני כן סותרות עדויות מפורטות שמסר בעבר. 

בהודעת הפרקליטות נמסר כי גנור "הפר לכאורה באופן מהותי את התחייבויתיו והצהרותיו על פי ההסכם, ולפיכך רשאית המדינה לבטל את ההסכם על כל התחייבויותיה בו". בכאן חדשות פורסם כי בפרקליטות אמרו שגנור צפוי להישלח למאסר ארוך.

הפופולריים