הפגע וברח בירושלים: מעצרו של נתנאל סנדרוסי הוארך ב-8 ימים

הפגע וברח בי-ם: מעצר החשוד הוארך ב-8 ימים
במשטרה חושדים כי הנהג נסע באור אדום ופגע בילד בן 11 שעבר במעבר חצייה. החוקרים טוענים כי סנדרוסי אינו משתף עימם פעולה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתנאל סנדרוסי, חשוד בפגע וברח בירושלים
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

תאונת הפגע וברח בירושלים: בית המשפט האריך את מעצרו של החשוד נתנאל סנדרוסי בשמונה ימים. במהלך הדיון טענו עורכי דינו כי סנדרוסי החזיר את הרכב הפוגע כמה שעות לפני התאונה. המשטרה חושדת כי הנהג נסע באור אדום ופגע בילד בן ה-11 שעבר במעבר חצייה. החוקרים טוענים כי הוא אינו משתף פעולה בחקירותיו, פרט להצהרה כי הוא חף מפשע.

בחקירתו הפסיק סנדרוסי בשלב מסויים לענות לשאלות החוקרים והחל לשמור על זכות השתיקה. בין היתר נחקר חבר שלו, שאליו התקשר באותו ערב ולפי עדותו אסף אותו מאזור רמות במכוניתו כשעתיים אחרי התאונה. גרסתו בחקירה עד שהפסיק להשיב לשאלות: "לקחתי מרחוב שטראוס את הרכב כשהקוד היה על המפתח ועזבתי אותו ברחוב איבנסון, כשבתוכו 50 שקל והמפתחות באותו מקום. עזבתי את הרכב השכור ב-17:30 או ב-18:00". 

סנדרוסי טען כי מכוניתו הישנה נתקעה, ולכן שכר את הרכב שהיה מעורב בתאונה. לדבריו לקח את הרכב השכור ב-16:00, הטעין דרכו עם כבלים את המצבר במכונית שלו והחזיר את הרכב השכור לפני 18:00, בעוד התאונה התרחשה בשעה 20:30. לאחר מכן, לדבריו, המשיך בנסיעה ונתקע שוב באזור רמות, באזור התאונה, והתקשר לחברו שאסף אותו מרמות לאחר זמן התאונה והסיע אותו לביתו בהר שמואל. סנגורו מבקש שהמשטרה תאסוף את רישומי שיחות הטלפון שיאכנו אותו ברמות בשעה שהרכב המשיך כבר בהימלטות לגבעת זאב.

עורך דינו של הנהג הפוגע נתנאל סנדרוסי, משה סוחמי, הסביר הבוקר את הסרטון שבו תועד בעבר הנהג, כשהוא נוהג במהירות של 220: "אני לא יודע איך הבנת מהסרטון הזה שהוא נוהג ברכב או אפילו שהוא נמצא ברכב ושזה לא צילום חיצוני".


בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב טען סוחמי כי החשוד היה בביתו כל השבוע, בזמן חיפושי המשטרה אחריו. "אין לו שום סיבה לא להגיע", טען. "אם הוא היה רוצה להימלט, כמו שהמשטרה כבר הגדירה אותו מראש ו'הפלילה' אותו במעשה, אז הוא לא היה מגיע למשטרה גם עכשיו, מה ההבדל אם הוא היה מגיע לפני כמה ימים?".

"הוא לא ידע שמחפשים אותו, לא פגשו אותו אנשים שאמרו לו שמענו שמחפשים אותך", המשיך סוחמי. "ברגע שנודע לו הוא הגיע לתחנת המשטרה". על גרסתו של סנדרוסי שפורסמה אתמול לאירועים אמר סוחמי כי "אני שמעתי את הגרסה של החשוד לפני ששמעתי ממנו, שמעתי את זה בכלי התקשורת. לא נראה לי הגיוני שמשטרת ישראל מדליפה גרסת חשוד עוד בטרם בדקו אותה".

הפופולריים