גורמים משפטיים: רה"מ מתחבא מאחורי הסנגורים שלו

גורמים משפטיים: רה"מ מתחבא מאחורי סנגוריו
לפי הגורמים, נתניהו מתנהג "כאילו לא הוא האחראי להתנהלות בעניין". גוברות ההערכות כי אם לא יימצא פתרון לתשלום שכר הטרחה, צוות ההגנה של ראש הממשלה יתפטר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

גורמים משפטיים אמרו היום (שני) לכאן חדשות כי ראש הממשלה בנימין נתניהו "מתחבא מאחורי הסניגורים שלו, כאילו לא הוא האחראי להתנהלות בעניין". כמו כן, הגורמים מתחו ביקורת חריפה על התנהלות ראש הממשלה ועל הקווים שנחצים.


בד בבד, גוברות ההערכות כי אם לא יימצא פתרון לתשלום שכר טרחת עורכי דינו של נתניהו וקבלת החומר בימים הקרובים, צוות ההגנה כולו או רובו יתפטר. זאת, על אף שמבקר המדינה תומך בעמדת נתניהו, שיש לאפשר לצוותו לטעון בפני הוועדה למתן היתרים טרם יספק מידע על מצבו הכלכלי. נכון לעכשיו הוועדה עומדת על כך שנתניהו קודם כל יספק נתונים על נכסיו והצהרות הון.

מוקדם יותר היום פורסם כי הפרקליטות שוקלת להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה, בלי שימוע, בתיק 1000, תיק טובות ההנאה. הפרסום מגיע על רקע חילופי ההאשמות בין סנגוריו של נתניהו לבין היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בדבר העברת חומרי החקירה בפרשיות השונות.

אמש פורסמה עמדת הוועדה ותשובתה להודעת נתניהו כי הוא מוותר על המימון מבן דודו, נתן מיליקובסקי. הוועדה הבהירה כי תתייחס מעתה רק לבקשתו של נתניהו למימון ההוצאות על ידי ספנסר פרטריג'. הוועדה אף מתחה ביקורת על נתניהו על כך שלא סיפק את הפרטים שאותם ביקשה ממנו, כפי שהתחייב לעשות בפני בג"ץ.


הוועדה סיכמה את דבריה בכך ש"הוועדה ערה לדחיפות הנחוצה בקיום הדיון המשלים אך היא מבקשת בשלישית לחזור ולהבהיר כי כל עוד המבקש עומד בסירובו, ועקב זאת לא יימסרו לה מלוא הפרטים שהתבקשו ממנו, לא תיקבע שום ישיבה נוספת בפרשה זו".

הפופולריים