נבות תל צור לוועדת ההיתרים: עמית חדד יטפל בתיקי ראש הממשלה

"עמית חדד יענה על שאלות בתיקי ראש הממשלה"
הפרקליט הודיע כי עו"ד חדד יענה על שאלות בנוגע לתיקי נתניהו. מדובר ככל הנראה בצעד לקראת פרישתו מצוות ההגנה של נתניהו. בוועדה דרשו מהסנגורים להשיב על שאלותיה במסגרת הדיונים על מימון ההוצאות המשפטיות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צוות ההגנה של בנימין נתניהו
צילום: צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

עורך הדין נבות תל צור הודיע היום (רביעי) לוועדת ההיתרים כי הם יוכלו לקבל מענה בתיקי נתניהו מעורך הדין עמית חדד. ככל הנראה מדובר בצעד לקראת פרישתו של תל צור מטיפול בתיקים נגד ראש הממשלה.

הוועדה דרשה מראש הממשלה להשיב לשאלותיה ולמסור נתונים, במסגרת הדיון לאפשר לו לקבל סיוע ממקורביו למימון הוצאותיו המשפטיות. הודעת תל צור נועדה להבהיר לוועדה שהוא אינו מי שישיב לשאלות אלה.

השבוע תקפו גורמים בסביבת נתניהו את הוועדה למתן היתרים ואמרו כי זו "מונעת מראש הממשלה לקבל סיוע במימון הגנתו המשפטית, בניגוד לאנשי ציבור אחרים שקיבלו סיוע למימון הגנתם. זכותו של ראש הממשלה להתגונן מכתב אישום שמטרתו להפיל ראש ממשלה ולהחליף שלטון שלא בהליך דמוקרטי".

הוועדה דרשה מראש הממשלה פרטים על היקף נכסיו המלא, וסירבה לדון בעניינו עד שיספק אותם. ראש הממשלה, מצדו, טען שלא יספק את הפרטים עד אשר ייערך דיון בעל פה בוועדה - ומבקר המדינה יוסף שפירא תמך בעמדתו.

מוקדם יותר היום הודיע היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שהשימוע בעניינו של ראש הממשלה ייערך בתחילת אוקטובר. כפי שפורסם בכאן חדשות, היועץ המשפטי לממשלה החליט לדחות את השימוע בחודשים ספורים. בכך דחה היועץ את בקשת עורכי דינו של נתניהו לדחות את השימוע בשנה בנימוק כי דחייה שכזו תפגע באינטרס הציבורי החיוני של קבלת החלטה בתיק בהקדם האפשרי. 

הפופולריים