הנאשם באונס בת ה-7 פרץ בבכי: למה צריך עוד חקירה?

הנאשם באונס בת ה-7 פרץ בבכי: למה עוד חקירה?
המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של הנאשם בעשרה ימים. פרקליטו: "אין מקרה חדש כמו שדווח. התיק יתברר ככתב אישום נגד גורמי החקירה". אחיו של הנאשם מחמוד קטוסה הגיע לדיון בביהמ"ש הצבאי: "הוא לא עשה כלום. לו בעצמו יש ילדה בת שבע והוא היה מורה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחמוד נאזי עבד אל חמיד קטוסה
צילום: ללא

בבית המשפט הצבאי בעופר מתנהל היום (רביעי) דיון בהארכת מעצרו של מחמוד קטוסה, הנאשם באונס הילדה בת השבע בבנימין. לאחר שהמשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בעשרה ימים, פרץ הנאשם בבכי ואמר: "למה אתם מבקשים עוד השלמות חקירה? מה עשיתם בכל הימים האלה?". עורך דינו, נאשף דרוויש, אמר: "לא הייתה התייחסות לראיות. אני מנוע לפרסם בגלל ההחלטה לקיים את הדיון בדלתיים סגורות. זה כובל את הציבור וגם אותי".

עוד אמר פרקליטו כי "אני לא יודע מה המידע החדש, לדעתי אנחנו נישאר רק ברמת הכותרת. ברמה המשפטית אין כזה הליך. אף פעם לא שמעתי שהתביעה הצבאית ביקשה השלמות חקירה אחרי שהוגש כתב אישום. אין מקרה חדש חדש כפי שדווח, אני מנוע מלהסביר למה. התיק הזה יתברר בסופו של יום ככתב אישום נגד גורמי החקירה".


אחיו ואביו של הנאשם קטוסה מחוץ לבית המשפט הצבאי בעופר. (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

אחיו של הנאשם, אנואר קטוסה, הגיע לדיון והאשים כי תפרו למחומד קטוסה תיק. "הוא לא עשה כלום. לו בעצמו יש ילדה בת שבע והוא היה מורה. אשתו העידה במשטרה", אמר האח.

בריאיון לדב גיל-הר בתוכנית "ערב ערב" בכאן 11 אמר קטוסה כי "המשטרה חייבת לבדוק את הכול. בדקתם את מחמוד 50 יום ולא הגעתם לסימן אחד שהוא עשה את זה, למה לא עברתם לכיוון אחר? תבדקו הכול. אתם אומרים ששניים סייעו למחמוד. איפה הם?".בתיק התגלו באחרונה קשיים ואתמול פורסם בחדשות הערב כי חוקרת הילדים שגבתה את העדויות מהילדה לא הצליחה לקבוע מה מידת המהימנות בזיהוי האנס. היא הוסיפה שייתכן שעדותה מושפעת משיחות שערכו עמה בני משפחתה לפני שהגישו את התלונה. 

עוד פורסם אתמול כי בעקבות הקשיים בתיק, ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב גדי סיסו, והפרקליט הצבאי הראשי, אלוף שרון אפק, ערכו שיחה דחופה שבמסגרתה הוחלט לערוך השלמות חקירה נוספות. בהתייעצות שותפו גם פרקליט המדינה, שי ניצן, וגורמים בכירים נוספים מפרקליטות המדינה. החקירה תעבור לידי ימ"ר ש"י, שצפויים לבדוק כיווני חקירה חדשים שטרם נבדקו.

החקירה צפויה להתמקד גם בניסיון לאתר את שני המעורבים הנוספים שמוזכרים בכתב האישום כמי שסייעו לנאשם באונס, והחזיקו בידיה וברגליה של הילדה כדי שלא תוכל להתנגד. בנוסף, לידי המשטרה הגיע בימים האחרונים מידע חדש שעשוי להצביע על חשד נוסף נגד הנאשם, שלא נוגע למקרה הנוכחי.


לפי גורמים המעורים בחקירה, המשטרה סברה תחילה שהאונס בוצע בדיר קאדיס, הכפר בו מתגורר הנאשם, במועד מדויק בתחילת חודש אפריל. אחרי שהוגשה הצהרת תובע, מכר של הנאשם ביצע אימות, לדבריו, לאליבי של קטוסה. לפי האליבי, בזמן בו בוצע האונס קטוסה ביצע שיפוצים בדירה בעיר בה מתגוררת הילדה. העד העביר את הממצאים למשטרה ובעלי הבית בו נערכו שיפוצים מסרו עדות.

לאחר מכן, לפי גורמים המעורים בחקירה - חזרה בה המשטרה מהצהרת התובע שהוגשה, וכעבור כשבוע הוגשה הצהרת תובע נוספת. בכתב האישום שהוגש בעקבותיה, לא מצוין אותו מועד מדויק שבו בוצע האונס, אלא טווח זמנים: בין פברואר לאפריל. כמו כן, מיקום ביצוע העבירה עבר לאותה שכונה בה נמצאת הדירה בה קטוסה טען כי ביצע שיפוצים.

שלשום הוגש נגד קטוסה כתב אישום חמור בגין אונס, חטיפה ותקיפה של הילדה בת השבע. בכתב האישום נכתב כי קטוסה גרר אותה בניגוד לרצונה לדירה בשכונה סמוכה לבית הספר, ואף הפיל אותה ארצה. בדירה, לפי כתב האישום, הוא אנס אותה תוך ששניים או שלושה מחבריו אוחזים בידיה וברגליה כדי שלא תוכל להתנגד. לפי גורמי חקירה, אין אינדיקציה לכך שהמעשים המיוחסים לקטוסה בוצעו ממניע לאומני.

הפופולריים