הירי בצעיר ממוצא אתיופי: השוטר חשוד בהריגה

הירי בצעיר ממוצא אתיופי: השוטר חשוד בהריגה
השוטר עוכב לחקירה עם סיום הטיפול בו בבית החולים והוא יובא בהמשך היום לדיון בהארכת מעצרו. במשטרה מעריכים כי בני העדה יצאו לרחובות בעקבות מותו של סלומון טקה שנורה על ידי שוטר שאינו בתפקיד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סלומון טקה שנהרג מירי שוטר בקריית חיים
צילום: צילום: באדיבות המשפחה

השוטר שירה למוות בצעיר האתיופי בקריית חיים נעצר ויובא הבוקר (שני) לדיון בהארכת מעצרו בחשד להריגה. הוא עוכב לחקירה עם סיום הטיפול הרפואי בו בבית החולים. בתוך כך, במשטרת ישראל נערכים לגל של מחאות והפרות סדר בעקבות מותו של הצעיר סלומון טקה בקריית חיים. משפחתו של השוטר פונתה מביתה.

טקה נורה על ידי שוטר שלא היה בתפקיד ומותו נקבע זמן קצר לאחר מכן. בשל כך קיימת במשטרה ההערכה כי בני העדה האתיופית ייצאו אל הרחובות בשל האירוע. בשל האירוע בוטלה סדנת גיבוש בה אמור היה להשתתף סגל הפיקוד הבכיר של הארגון.


בהודעה שהופצה לשוטרים לאחר האירוע נכתב בין היתר: ״על פי דיווח ראשוני של קמב"צ חוף שוטר שלא היה בתפקיד הותקף על ידי קבוצת אתיופים. כתוצאה מכך ביצע ירי והרג את אחד החשודים ממוצא אתיופי. באחריות קציני אג"מ בתחנות לגלות ערנות ורגישות תוך סימון כוחות תחנה לתגובה מיידית. יש לתדרך את השוטרים במשמרת לרגישות יתר באירועים בהם מעורבים בני העדה".

הפופולריים