"נרדם וראשו נשמט": אישום נגד הנהג מהתאונה בכביש 443

"נרדם וראשו נשמט": אישום בתאונה בכביש 443
יעקב אל ראזק שוויקי נאשם בגרימת מותם ברשלנות של ארבעה אסירים משוחררים בתאונה לפני כחודשיים וחצי. על פי כתב האישום, הנהג סטה עם הרכב לימין, פגע בעוצמה רבה עם חזית הרכב בתמרור ועלה עם גחון הרכב על מעקה הבטיחות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תאונה, אסירים, כביש 443, הסעות, תאונת דרכים
צילום: צילום: מד"א

פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (שני) כתב אישום לבית המשפט לתעבורה בפתח תקווה נגד יעקב אל ראזק שוויקי, בן 29 מירושלים, בגין גרימת מותם ברשלנות של ארבעה בני אדם בתאונת הדרכים הקטלנית בכביש 443 לפני כחודשיים וחצי. על פי כתב האישום, בעודו בנסיעה במהירות של כ-90 קמ"ש, נרדם הנאשם וראשו נשמט מטה.

בשלב זה, סטה הנאשם עם הרכב לימין, פגע בעוצמה רבה עם חזית הרכב בתמרור ועלה עם גחון הרכב על מעקה הבטיחות. כתוצאה מהתאונה, נהרגו ארבעה נוסעים ונפצעו אחרים. הפרקליטות ביקשה להותיר את פסילת רישיונו של הנאשם ואת יתר התנאים המגבילים שהוטלו עליו עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

בחקירתו אמר הנהג כי הוא נסע במהירות המותרת, בנתיב הימני, ואז "שמע בום" בחלק האחורי של הרכב, איבד שליטה, והרכב התדרדר. במקביל הסתבר שלנהג החשוד יש עבר פלילי ותעבורתי. 

בתאונת הדרכים נהרגו ארבעה אסירים משוחררים ונפצעו תשעה נוספים בדרגות פציעה שונות. האסירים שוחררו מהכלא בשנה האחרונה והתגוררו בהוסטל בירושלים. רכב ההסעות שבו נסעו בתום בילוי בחוף הים, התנגש במעקה והתהפך. מדובר ברכב הסעות שכור שאינו שייך לרשות לשיקום האסיר. כל ההרוגים הם אסירים בתהליכי שיקום מתקדמים.

הפופולריים