פרסום ראשון: נעצרו שני פלסטינים בחשד למעורבות באונס בת ה-7

נעצרו 2 פלסטינים בחשד למעורבות באונס בת ה-7
שני החשודים תושבי הכפר קיביא, סמוך לרמאללה, ועובדים כפועלים ביישוב שבו מתגוררת הילדה. מדובר בעצורים ראשונים בפרשה מאז שחרורו של מי שהואשם במעשה, מחמוד קטוסה, ביוני האחרון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הקשיים בתיק אונס הילדה בת ה-7
צילום: 0

שני פלסטינים נעצרו בחשד למעורבות באונס הילדה בת ה-7 בבנימין, שבו הואשם לפני למעלה מחודש מחמוד קטוסה מהכפר דיר קדיס, ולבסוף שוחרר. אלו עצורים ראשונים מאז ביטול כתב האישום נגד קטוסה. כך פורסם היום (שלישי) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11.

שני החשודים הם תושבי הכפר קיביא, סמוך לרמאללה, ועובדים כפועלים ביישוב שבו מתגוררת הילדה שנאנסה. טרם ידוע מה הראיות והחשדות נגד השניים. הורי הילדה העידו בימים האחרונים במשטרה, כפי שעשו כמה פעמים בעבר.


בסוף חודש יוני האחרון הודיע הפרקליט הצבאי הראשי אלוף שרון אפק על חזרה מכתב האישום נגד קטוסה. בהחלטה נכתב כי מהתשתית הראייתית אין סיכוי סביר להרשעה. בנוסף, הודגש שההחקירה "תימשך ביתר שאת הן ביחס לקטוסה והן בכיוונים נוספים".

עוד נכתב בהודעת הפרקליטות: "לאחר הגשת כתב האישום, התקבל במשטרת ישראל מידע חדש משמעותי. הפרקליט הצבאי הראשי נועץ בנושא גם עם פרקליט המדינה וגורמים בכירים מטעמו. בסיום הדיון הוחלט, שיש מקום לביצוע השלמות חקירה".

האלוף אפק הוסיף בהחלטתו: "בשורה התחתונה, לאחר בחינת חומר הראיות בתיק, השלמות החקירה שבוצעו, וניתוח פעולות החקירה שעוד נכון לבצע, סבר הפצ"ר כי לא התגבש בתיק, לעת הזו, סיכוי סביר להרשעת קטוסה. על כן, החליט הפצ"ר לחזור מכתב האישום ולאפשר למשטרת ישראל להמשיך ולהשלים את החקירה".

זמן קצר לפני ששוחרר קטוסה, אספו חוקרי היחידה המרכזית ש"י את בגדי הילדה בת ה-7 שנאנסה. על אף הזמן שחלף מאז המועד המשוער של האונס, יותר מחודשיים וחצי, החליטו במשטרה לנסות להפיק מהם דגימת DNA. כמו כן, הילדה העידה כמה פעמים במשטרה. 

בעת שחרורו, לאחר 55 ימים במעצר, אמר קטוסה: "יש לי כאב מהדבר הזה". בריאיון לכאן רשת ב הדגיש שהוא חף מפשע, ואמר,"מי שעשה את הדבר הזה צריך להרוג אותו". קטוסה התייחס לחקירה:"אני לא מכיר את הילדה ולא ראיתי אותה. מההתחלה צעקתי ובכיתי ואמרתי לשוטרים, 'אתם טועים בבן אדם, אני לא יכול לשמוע את זה'. נראה לי יש מישהו מאחורי הדבר הזה, מישהו אמר לה להצביע עליי, אני בטוח בזה".

הפופולריים