אלמנת הנרצח בשומרון: "נקבור אותו ביישוב שאהב"

אלמנת הנרצח בשומרון: "נקבור אותו ביישוב שאהב"
יעל, אלמנתו של הרב רזיאל שבח שנרצח בפיגוע הירי סמוך לחוות גלעד, הודיעה שהמשפחה תקיים את צוואתו ולקבור אותו במאחז. צה"ל מכתר כפרים באזור שכם במסגרת המרדף אחר המחבלים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרב רזיאל שבח והרכב שנפגע
צילום: צילום: TPS ובאדיבות המשפחה

הרב רזיאל שבח, בן 35 ואב לשישה מהמאחז חוות גלעד בשומרון, נרצח אמש (שלישי) בפיגוע ירי לעבר רכבו סמוך ליישוב. שבח נורה בידי מחבל מרכב חולף בכביש באזור, נפצע באורח קשה והספיק להתקשר למד"א ולדווח שנורה. כוחות רפואיים שהוזעקו לאזור טיפלו בו, ופינו אותו לבית החולים מאיר בכפר סבא במצב אנוש, אולם שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. הלווייתו תיערך היום בשעה אחת בחוות גלעד.

אלמנתו יעל הודיעה כי בכוונת המשפחה לקבור אותו באדמת היישוב: "רזיאל ביקש שאם יקרה לו משהו הוא ייקבר בחוות גלעד. אנחנו מכבדים את בקשתו ונקבור אותו בישוב שכל כך אהב". היא קראה להגיע להלוויה ביישוב: "אני מבקשת מכל עם ישראל להגיע ללוות את רזיאל היקר". 

במועצה האזורית שומרון קראו לחברי הממשלה לאפשר את הקבורה ביישוב, ולאשר את תוכניות הבינוי למקום. בהודעה מטעם המועצה נכתב בפנייה לחברי הממשלה: "זו התשובה האמיתית לטרור - אשרו את תב"ע חוות גלעד". ראש מועצת שומרון יוסי דגן הוסיף כי: "אני קורא לראש הממשלה ולשר הבטחון לאפשר למשפחה לקיים את צוואת הנרצח ולקבור את רזיאל בישוב שבו חי ופעל. התשובה הנכונה היא להודיע היום על אישור תוכנית המתאר ועל הכרה מלאה בישוב חוות גלעד ולהסיר את כל המגבלות הפוליטיות על הבניה ביישוב".

בצה"ל ממשיכים במצוד אחר החוליה שרצחה את הרב שבח, ומתמקדים בסריקות בכפרים בגזרת שכם. לפי הממצאים בשטח נראה כי המחבלים ירו עשרות כדורים לעבר הרכב שבו נסע הרב, ולאחר מכן נמלטו בחסות ההיתר שניתן לפלסטינים לנוע בחופשיות בגזרה. פעיל "עוצמה יהודית" קרא לעבר הרמטכ"ל גדי איזנקוט שסייר הבוקר בזירת הפיגוע: "למה אין סגר על שכם?" 

מפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה, יחד עם מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תת-אלוף ערן ניב, ומפקד החטיבה המרחבית "שומרון", אלוף-משנה גלעד עמית, ביצעו הערכת מצב בזירת הפיגוע. בעקבות זאת הוחלט על שורת צעדים לאיתור המחבלים, כולל בידוק מלא בכניסות וביציאות לשכם ופריסת כוחות רבים ומחסומים באזור. כוחות נוספים הוקפצו לביצוע משימות בגזרה.

הפיגוע התרחש בסביבות השעה 20:00 בערב, בין צומת ג’ית לחוות גלעד על כביש עוקף שכם דרום (ציר גלעד). לאחר שנורה, הצליח שבח לטלפן למד"א ולומר: "ירו בי ליד חוות גלעד". איש איחוד הצלה מתן משולם, שהוזעק למקום, סיפר לחדשות הערב בכאן 11: "היו לו פציעות במקומות שונים בגוף והוא פונה מעורפל הכרה לבית החולים. הוא נסע לבד ברכב שלו, ומולו הגיע רכב שהנהג ביצע רסס לעברו".

הפופולריים