החלה חלוקת מכתבים לפני גירוש למבקשי מקלט

החלה חלוקת מכתבים לפני גירוש למבקשי מקלט
מי שביקשו לחדש את רישיון העבודה הזמני קיבלו מכתב שמורה להם לעזוב את ישראל תוך 60 יום
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מבקשי מקלט טור בכניסה למשרדי רשות האוכלוסין, הבוקר
צילום: צילום: נופר משה

רשות האוכלוסין וההגירה החלה היום (ראשון) בחלוקת מכתבי התראה לפני גירוש למבקשי מקלט. מי שיבקש לחדש את רישיון העבודה הזמני יקבל מכתב שמורה על עזיבה תוך 60 יום (תחילת אפריל).

במכתב מוסבר כי כל מי שקיבל את המכתב צריך להגיע לשימוע, שייערך בערך בעוד חודש, שאליו ניתן להגיע עם ייצוג וכי הליכים יינקטו נגד מי שלא יתייצב. עוד נכתב כי רשות האוכלוסין תסדיר את מסמכי הנסיעה, תממן את הטיסה וכי תינתן אשרת כניסה למדינה שלישית טרם העזיבה. 

מבקש מקלט מציג את המכתב שקיבל, הבוקר בלשכת רשות האוכלוסין בבני ברק (צילום: נופר משה)מבקש מקלט מציג את המכתב שקיבל, הבוקר בלשכת רשות האוכלוסין בבני ברק (צילום: נופר משה)

במכתב מודיעים על ההסכם שנחתם מול מדינה שלישית. שם המדינה אינו מצוין, אך נכתב כי מדובר על מדינה מתפתחת מאוד בעשור האחרון וכי היא קולטת אלפי פליטים ומבקשי ומהגרים ממדינות אפריקה השונות. 

לפי המוסבר במכתב, ביציאה מישראל יינתנו לעוזבים כספי הפיקדון. בהגעה למדינה השלישית יחכו נציגים, שייקחו את המגורשים לבית מלון, ושם יוסברו להם האפשרויות. נכתב כי על העוזבים לשתף פעולה עם הנציגים המקומיים. לגבי מי שיסרבו לעזוב, הרישיון שלהם לא יוארך ויינקטו נגדם אמצעי אכיפה והרחקה למדינה השלישית. כמו כן, שליש מסכום הפיקדון ינוכה בגין שהייה לא חוקית.

יו"ר מרצ זהבה גלאון וח"כ מיכל רוזין (מרצ) הגיעו לרשות האוכלוסין בבני ברק כדי לבדוק את הליך חלוקת המכתבים. גלאון אמרה כי "הם עומדים פה רק כי לדרעי לא בא טוב שחור בעיניים".

הפופולריים