כ-20 אלף הפגינו בת"א נגד גירוש מבקשי מקלט: "אין לאן לחזור"

כ-20 אלף הפגינו בת"א נגד גירוש מבקשי מקלט
בהפגנה בכיכר רבין, תחת השם "ישראל עוצרת את הגירוש – בעד דרום תל אביב", השתתפו בני הקהילה הסודאנית והאריתריאית ופעילים רבים. אקוניס: כל מי שהגיע לאירוע - התייצב לצד פורעי חוק
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מפגינים בתל אביב, הערב
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

אלפי בני אדם מפגינים הערב (שבת) בתל אביב נגד גירוש מבקשי מקלט ובעד שיקום דרום העיר. "היינו חוזרים הביתה, אבל אין לנו לאן לחזור. אתם התקווה שלנו, אל תתנו להם לגרש אותנו", קרא אחד הדוברים באירוע. לדברי המארגנים והמפגינים, מבקשי מקלט שנכנסו לישראל צריכים להישאר בארץ ולהיקלט בערים החזקות ובקיבוצים. במקביל, לדבריהם, אין להתיר כניסת מבקשי מקלט נוספים לישראל. 


העצרת בכיכר רבין, תחת השם"ישראל עוצרת את הגירוש – בעד דרום תל אביב", מתקיימת תוך שיתוף פעולה של ארגוני הקהילה הסודנית והקהילה האריתראית בישראל לבין ארגוני תנועת 'עוצרים את הגירוש' תנועת 'דרום תל אביב נגד הגירוש', ארגוני הסיוע: א.ס.ף ומוקד הפליטים וגופים נוספים.


כמה ממארגני ההפגנה קיבלו לפני האירוע איומים על חייהם. עדי, אחת המארגנות, סיפרה ל"כאן חדשות": "יש כאלה שבחרו לפנות למארגנים עם איומים לא נעימים. אני חייבת להגיד אבל שהרגע הזה ממלא בתקווה שאפשר לעצור את הגירוש ושאפשר למצוא פתרון ללא אלימות".

שר המדע אופיר אקוניס מסר כי "כל מי שהגיע הערב להפגנה נגד הרחקת מסתנני העבודה, התייצב לימינם של פורעי חוק ונגד האינטרס המובהק של אזרחי ישראל. השימוש וההשוואה לשואה היא צינית, שקרית ופוגעת בזכרם של שישה מיליון היהודים שנרצחו באופן שיטתי במלחמת העולם השנייה. מדיניות הממשלה להוצאתם של מסתננים בלתי חוקיים למדינה שלישית - תימשך".

הפופולריים