בני סכנין: לא היו שריקות בוז בעת דקת הדומייה לזכר נספי השיטפון

בני סכנין: לא היו שריקות בוז בזמן דקת הדומייה
נתניהו גינה את בני סכנין, אך בהתאחדות לכדורגל ובהפועל רעננה חיזקו את דבריהם. במועדון הכדורגל טוענים כי ילדים קטנים לא עמדו בדקת הדומייה משום ש"לא הבינו את הסיטואציה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אוהדי בני סכנין. למצולמים אין קשר לכתבה
צילום: צילום: רועי אלימה, פלאש 90

במועדון הכדורגל בני סכנין מכחישים את הטענות שהועלו היום (ראשון) על כך שאתמול נשמעו שריקות בוז בעת דקת הדומייה לזכר הרוגי השיטפונות, אשר פתחה את משחקה של הקבוצה באיצטדיון דוחא מול הפועל רעננה. "קהל האוהדים נתן את כל כבודו ועמד בלב כאוב לזכר הנספים", אמרו בבני סכנין בתגובה לטענות, וטענו כי מי שלא עמדו בדקת הדומייה היו כ-250 ילדים, ש"לא הבינו את קריאות הכרוז בעברית, ולא הבינו את מהות הסיטואציה".

הפוסט של ראש הממשלה בנימין נתניהו:

בהסתמך על הטענות, ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה את המועדון וכתב בעמוד הפייסבוק שלו: "בושה וחרפה. אני מצפה מכל מנהיגי הציבור, יהודים ולא יהודים כאחד, לגנות בכל תוקף התנהגות מבישה זו". לצד זאת, בהתאחדות לכדורגל חיזקו את גרסת בני סכנין ואמרו כי משקיף המשחק לא ראה ולא ציין קריאות בוז כלשהן. גורמים נוספים שנכחו באירוע מסרו לכאן חדשות כי לא היה ביזוי של דקת הדומייה. גם יו"ר הפועל רעננה אשר אלון אמר כי "היה שקט ודומייה מוחלטת. היו ילדים שלא עמדו כי כנראה לא הבינו עברית ועל מה מדובר".

בתגובה לדברי נתניהו אמרו בבני סכנין כי "מדאיג מאוד שכבוד ראש הממשלה נחפז וננהר לקנות את ניסיון גניבת דעת הבריות, אשר נחשף הבוקר על ידי דמות ידועה היטב ברגשותיה כלפי סכנין וסביבתה . לרשות ראש הממשלה עומדים די יועצים וכלים, אשר יאפשרו לו לעמוד  היטב על אמת הדברים".

בראיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב', אמר יו"ר בני סכנין מוחמד אבו-יונאס כי "חבל שמנסים לעשות הון פוליטי על גבם של משפחות ההרוגים. כואב לנו הלב על כל אדם שמת ועל כל טרגדיה, ולא הפרדנו בין צבע דת או לאום. חבל שראש הממשלה לא בודק את הדברים". במועדון הכדורגל ציינו גם כי נבדקת אפשרות של תביעת לשון הרע נגד מפרסמי הטענות.

מנגד, בעקבות הפרסומים פנה עורך הדין איתמר בן גביר להתאחדות לכדורגל בדרישה לסגור את איצטדיון דוחא. "נדמה שאין צורך לפרט על חומרת הדברים ועל הפגיעה הקשה במשפחות שאיבדו את יקיריהם", אמר בן גביר.

  

הפופולריים