מחאת הלהט"ב: אלפים מחו נגד חוק הפונדקאות והאפליה

מחאת הלהט"ב: אלפים מחו נגד חוק הפונדקאות
מפגינים חסמו כבישים בי-ם, בת"א ובחיפה. שניים מהם נעצרו ושוחררו. כחלק מהמחאה, שובתים עובדים המשתייכים לקהילה. האגודה למען הלהט"ב מפעילה מאהל מחאה בשדרות רוטשילד בתל אביב, ובכיכר רבין בעיר תהיה ב-20:30 בערב הפגנת מחאה גדולה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

אלפי בני אדם הפגינו היום (ראשון) בירושלים, בתל אביב, בחיפה, בבאר שבע ובמקומות נוספים ברחבי הארץ, במסגרת שורה של אירועי מחאה נגד חוק הפונדקאות המתוקן ונגד אפליה שמקיימת קהילת הלהט"ב. בתל אביב, חסמו כאלף מפגינים את נתיבי איילון ובירושלים נחסם הכביש מול מעונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. שני מפגינים שהפרו את הסדר נעצרו.

האגודה למען הלהט"ב מפעילה מאהל מחאה בשדרות רוטשילד בתל אביב, ובכיכר רבין בעיר תהיה ב-20:30 בערב הפגנת מחאה גדולה. כחלק מהמחאה שובתים עובדים המשתייכים לקהילה, ועשרות מקומות עבודה וחברות גדולות במשק הודיעו כי יתמכו בשביתה.


עשרות מעובדי נמל התעופה בן גוריון ביקשו לקחת אף הם חלק במחאת הקהילה הגאה נגד החוק ולשבות מחר. למרות זאת, בנמל הדגישו כי הם תוגברו בעובדים אחרים, כך שלא צפויים להיות שיבושים משמעותיים בטיסות ביום עמוס נוסף בעונת התיירות.

כבר בשבוע שעבר הודיעו חברות רבות במשק על הצטרפותן לתמיכה בשביתת קהילת הלהט"ב. ההסתדרות אישרה לעובדים הלהט"בים בארגון להשתתף במחאה וקרא לוועדים ולהנהלות לאפשר עובדים להשתתף גם הם. מלבד רשות שדות התעופה, השביתה תכלול גם את טבע, IBM, פייסבוק, מיקרוסופט, סלקום, קסטרו, בית החולים איכילוב וחברות נוספות, בנוספות לעיריות וגופי תקשורת שהודיעו על תמיכתן במאבק. חברת ישראייר הצטרפה גם היא למחאה היום: "נתמוך בכל עובדי ישראייר מהקהילה הלהט"בית שיבקשו לנצל את זכותם לשבות ביום ראשון הקרוב. יום זה ייחשב כחופשה בתשלום בנוסף לימי חופשה הצבורים".


לעומת זאת, היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, צפוי להגן בבג"ץ על חוק הפונדקאות שאושר לאחרונה בכנסת. אמש פורסם בחדשות השבת בכאן 11 כי מנדלבליט יעשה זאת אף על פי שכבר הביע את עמדתו שיש לאפשר פונדקאות לזוגות חד-מיניים.

לקראת השביתה כהזדהות עם מחאת קהילת הלהט"ב נגד החוק, הפרקליט קרא להצטרף לשביתה – דווקא כעובדי משרד המשפטים, שהיה, לדבריו, ממובילי האפליה משום שהחוק נוסח בתיאום איתו. במשרד, כמו בגופי מדינה אחרים, השביתה תהיה על חשבון ימי בחירה של העובדים, לאחר שנציבות שירות המדינה לא פרסמה הנחייה אחרת בנושא.

השתתפו בהכנת הידיעה: ניצן גלוסמן, דניאל אלעזר, יערה שפירא וורד פלמן

הפופולריים