צילום ארכיון: הדס פרוש, פלאש 90

נתניהו: תומך בפונדקאות לאבות יחידנים

במענה לשאלתו של ח"כ אמיר אוחנה, שהסתייג מחוק הפונדקאות שלא כולל זוגות חד מיניים, אמר ראש הממשלה כי אם ניתן יש לאפשר זאת עכשיו במסגרת הצעת החוק, ואם לא אז בהמשך במסגרת הצעת חוק של ח"כ אוחנה. ברקע, יו"ר הקואליציה הודיע כי חוק הפונדקאות יעלה להצבעה היום
יואב קרקובסקי ומיכאל שמש
16 ביולי 2018
17:17

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (שני) כי הוא תומך באישור הליכי פונדקאות לאבות יחידנים. בישיבת סיעת הליכוד אמר נתניהו, במענה לשאלתו של ח"כ אמיר אוחנה, כי אם ניתן, יש לאפשר זאת עכשיו במסגרת חוק הפונדקאות, ואם לא אז בהמשך במסגרת הצעת חוק של ח"כ אוחנה.

ברקע, יו"ר הקואליציה ח"כ דוד אמסלם (הליכוד) הודיע כי חוק הפונדקאות יעלה להצבעה היום. אמסלם הוסיף כי היה ניסיון לדחות את ההצבעה, אך היא לא תידחה, זאת בניגוד להודעתו של ח"כ יואל חסון (המחנה הציוני) מוקדם יותר היום, לפיה ההצבעה תידחה בניסיון לשנותו. חסון ציין כי החוק "מקבע את ההפליה הבלתי הגיונית כלפי מאות אלפי אזרחים ואזרחיות", והוסיף כי הוא מייצר "עוול נגד הקהילה הגאה".

חוק הפונדקאות צפוי לעבור בכנסת בקריאה שנייה ושלישית, אחרי שבשבוע שעבר אושר בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת. לפי ההצעה יורחב מעגל הנשים הזכאיות לבצע פונדקאות בישראל גם לנשים בלא בן זוג, אשר סובלות מבעיה רפואית שלא מאפשרת להן לשאת היריון. הסתייגותו של ח"כ אוחנה בוועדה, לפיה יש לאפשר הליכי פונדקאות גם לזוגות חד מיניים, נדחתה. בסוף השבוע הפגינו אלפי בני אדם בדרישה לאפשר לקהילת הלהט"ב להיכלל בחוק. המפגינים טענו כי מדובר בחוק לא שוויוני ולא דמוקרטי שמפלה אותם לרעה.