עדי מזרחי הואשם ברצח יורי וולקוב

עדי מזרחי הואשם ברצח יורי וולקוב
על פי כתב האישום מזרחי נהג להסתיר חפץ חד בין בגדיו ואמר למכרו שהוא "מת לדקור מישהו" • עוד נכתב בכתב האישום כי "דקר החשוד באופן סתמי, ללא כל סיבה ממשית, ומבלי שהמנוח עשה לו דבר" • משפחת וולקוב: "לא נסתפק בפחות מהרשעה שתוביל למאסר עולם ללא קציבת חנינה לרוצח האכזר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יורי וולקוב ועדי מזרחי
צילום: -

כתב אישום הוגש הבוקר (חמישי) נגד עדי מזרחי בן ה-23 מחולון, בגין רצח יורי וולקוב בחולון לפני כחודש. מזרחי הואשם ברצח בכוונה, אך לא בנסיבות מחמירות. משפחת וולקוב מסרה בתגובה כי "לא נסתפק בפחות מהרשעה שתוביל למאסר עולם ללא קציבת חנינה לרוצח האכזר".

על פי כתב האישום מסוכנותו של מזרחי נלמדת גם מהעובדה שנהג להסתיר חפץ חד בין בגדיו, ומאמירתו למכרו שהוא "מת לדקור מישהו", דבר המלמד אף הוא על הלך נפשו. בנוסף, צוין בבקשת המעצר כי "המשיב רצח את המנוח באמצע צומת סואן והומה אדם, באופן סתמי, ללא כל סיבה ממשית, ומבלי שהמנוח עשה לו דבר, באופן המבטא התנכרות קשה וחמורה מצד המשיב לערך קדושת חיי האדם".

המשטרה הודיעה אתמול כי הצליחה לפענח את את התיק ולשחזר את מהלכי מזרחי ביום הרצח, מיציאתו מהבית ועד לחזרתו לאחר הדקירה הקטלנית, כולל מהלכי העלמת הראיות שנקטו הוא ומקורביו. 

תיעוד הרצח - ושחזור המשטרה

מממצאי החקירה עלה כי המואשם יצא מביתו בערב הרצח, כדי להצטרף לבת זוגו שיצאה קודם לכן לווטרינר. הוא הגיע לצומת יוספטל-אילת בחולון, חצה עם קטנועו את מעבר החצייה ועמד באור אדום, כאשר וולקוב ובת זוגו חצו את הכביש. בעודו עומד בצומת, הבחין מזרחי כי בת הזוג מצלמת אותו בטלפון סלולרי, ולאחר מכן התפצלו הקורבן ובת הזוג לכיוונים שונים בצומת.

מזרחי נסע מהצומת על המסלול הנגדי לעבר בת הזוג והחל דין ודברים עמה תוך שהוא נוסע אחריה עם הקטנוע. וולקוב שהבחין במתרחש, ניגש לכיוון השניים, פנה למזרחי, שאל "מה קרה" וביקש ממנו לעזוב את המקום. המואשם בתגובה שלף כלי חד, דקר את המנוח בלבו ונמלט מהמקום. וולקוב התמוטט, פונה תוך החייאה לבית החולים, שם נקבע מותו.

משחזור מהלכי מזרחי, עלה כי לאחר הדקירה נסע דרך איילון דרום לאזור, כדי לגבות חוב מאדם. משם הגיע לאזור יפו לפגוש את חברו ולאחר מכן שב הביתה, שם על פי ההערכה, הבין מאתרי החדשות כי האדם אותו דקר, מת מפצעיו.

לאחר מכן, כך על פי המשטרה, תוך דקות הגיע אל ביתו של מזרחי חברו תושב יפו, ועזב את המקום, ולאחר מכן יצאו לבית החבר ביפו מזרחי ובת זוגו, על פי העובדות, בכדי לבקש סיוע להיפטר מהקטנוע ששימש אותו בזמן הדקירה. חבר אחר של מזרחי התבקש לסייע לו בקניית מכשיר סלולרי חדש והבאת טרפנטין לביתו בכדי למחוק סימנים ייחודיים באופנוע.

בשעות הבוקר, שעות ספורות לאחר הרצח, נערכו כוחות מבצעיים בקרבת ביתו של מזרחי בחולון. סמוך לשעה 16:00, נצפה המואשם יוצא מביתו, דוחף החוצה מהחצר את קטנועו, מניע אותו, מניח קסדה על המושב ושב אל הבית. אל המקום הגיעו שני גברים רכובים על קטנוע, אחד מהם ירד ולקח את קטנועו של מזרחי.

במשטרה ציינו כי כדי למנוע מהקטנוע, אחת הראיות המרכזיות, להיעלם, הוחלט לעצור את שניהם עם הקטנוע, ולהיכנס למעצר בביתו של מזרחי. במהלך המעצר כלבתו נשכה שני בלשים, והם נאלצו לירות לעברה ולפצוע אותה, כאשר אחד מנתזי הירי שרט קלות את בת זוגו של מזרחי. המואשם נעצר לחקירה ומעצרו הוארך מעת לעת, וכן נעצרו לחקירה מספר ממקורביו בחשד לסיוע לאחר מעשה. 

האם הודאת החשוד תספיק להרשעה? | עוד יום

הפופולריים