פוענח רצח יורי וולקוב - דקה אחר דקה

פוענח רצח יורי וולקוב - דקה אחר דקה
המשטרה פיענחה את הרצח ותגיש נגד עדי מזרחי כתב אישום. מרגע הדקירה בלב ועד אחרי המעצר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יורי וולקוב ועדי מזרחי
צילום: -

המשטרה הודיעה היום  (רביעי) כי פוענח תיק חקירת רצח יורי וולקוב. מהמשטרה נמסר כי "השבוע, עם הבשלת החקירה הוגשה בעניינו של החשוד עדי מזרחי בן 23 מחולון, הצהרת תובע בדבר הכוונה להגיש נגדו מחר בבוקר כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים". 

במהלך החקירה הצליחו חוקרי היחידה המרכזית לשחזר את מהלכי החשוד מהרגע בו עזב את ביתו ביום הרצח בשעה 18:27, ההגעה לאחר שתי דקות עם הקטנוע לצומת אילת-יוספטל בחולון- הזירה בה נתקל בוולקוב ובת זוגתו. וכן, את חזרתו הביתה לאחר הדקירה הקטלנית בלבו של המנוח ומהלכי העלמת הראיות שנקטו הוא ומקורביו.

תיעוד הרצח - ושחזור המשטרה

מהמשטרה נמסר כי בתשאול פרונטלי שערכו קציני החקירות בימ"ר מול החשוד, שלושה ימים לאחר הרצח, הוא התוודה בפניהם על המעשה, וסיפר על הרגע בה דקר למוות את וולוקוב.

מממצאי החקירה עלה כי החשוד יצא מביתו בערב הרצח, כדי להצטרף לבת הזוג שלו שיצאה קודם לכן לווטרינר עם גור הכלבים שלהם כדי לחסנו. החשוד הגיע לצומת יוספטל-אילת בחולון, חצה עם קטנועו את המעבר החצייה ועמד באור אדום, כאשר וולקוב ובת זוגתו חצו את הכביש. בעודו עומד בצומת וממתין להתחלפות הרמזור, הבחין מזרחי כי בת הזוג מכוונת לעברו טלפון סלולרי ומצלמת אותו, ולאחר מכן התפצלו השניים, הקורבן ובת הזוג, לכיוונים שונים בצומת.

החשוד נסע מהצומת על המסלול הנגדי לעבר בת הזוג והחל דין ודברים עמה תוך שהוא נוסע אחריה עם הקטנוע. וולקוב, שהבחין במתרחש, ניגש לכיוון השניים, פנה לחשוד, שאל "מה קרה" וביקש ממנו לעזוב את המקום. החשוד בתגובה שלף כלי חד, דקר את המנוח פעם אחת בלבו ונמלט מהמקום. וולקוב התמוטט, פונה תוך החייאה לבית החולים וולפסון, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

משחזור מהלכי החשוד על ידי צוות החקירה, עלה כי לאחר הדקירה נסע מזרחי דרך איילון דרום לאזור, כדי לגבות חוב מאדם שהיה חייב לו כסף. משם הגיע לאזור יפו לפגוש את חברו ולאחר מכן שב הביתה, שם על פי ההערכה, הבין מאתרי החדשות כי האדם אותו דקר, מת מפצעיו.

לאחר מכן, כך על פי המשטרה, תוך דקות הגיע אל ביתו של מזרחי חברו תושב יפו, ועזב את המקום, ולאחר מכן יצאו לביתו החבר ביפו החשוד ובת זוגו, על פי החשד, בכדי לבקש סיוע להיפטר מהקטנוע ששימש אותו בזמן הדקירה. חבר אחר של החשוד התבקש לסייע לו בקניית מכשיר סלולרי חדש והבאת טרפנטין לביתו בכדי למחוק סימנים ייחודיים באופנוע.

בשעות הבוקר, שעות ספורות לאחר הרצח, נערכו כוחות מבצעיים של היחידה בקרבת ביתו של החשוד ברחוב יטבתה בחולון. סמוך לשעה 16:00, נצפה החשוד יוצא מהבית, דוחף החוצה מהחצר את קטנועו, מניע אותו, מניח קסדה על המושב ושב בחזרה אל תוך הבית. אל המקום הגיעו שני גברים רכובים על קטנוע, אחד מהם ירד ולקח את קטנועו של החשוד.

בשלב זה, ציינו במשטרה, כדי למנוע מאחת הראיות המרכזיות לרצח להיעלם - הקטנוע, הוחלט בפיקוד הימ"ר לעצור את שני החשודים עם הקטנוע, ולהיכנס למעצר בביתו של החשוד. במהלך המעצר כלבתו של החשוד מגזע מסוכן נשכה שני בלשים, והם נאלצו לירות לעברה ולפצוע אותה, כאשר אחד מנתזי הירי שרט קלות את בת זוגו של החשוד.

החשוד נעצר לחקירה ומעצרו הוארך מעת לעת, וכן נעצרו לחקירה מספר ממקורביו בחשד לסיוע לאחר מעשה.מחר, כאמור, צפויה פרקליטות מחוז תל אביב להגיש נגד החשוד כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

האם הודאת החשוד תספיק להרשעה? | עוד יום

הפופולריים