עוד עדה במשפט נתניהו טוענת: מנסים להפחיד אותי כדי שאשקר

עוד עדה טוענת: מנסים להפחיד אותי כדי שאשקר
דוקטור יפעת בן חי שגב, לשעבר ראש מועצת הכבלים והלווין, אמרה שהיא מוצאת את עצמה תחת הכפשות בתקשורת וברשתות החברתיות "שכל תכליתן להפחיד אותי מלומר את האמת, יש כאן הליך לא תקין"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
 יפעת בן חי שגב עדה משפט נתניהו
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

דוקטור יפעת בן חי שגב, לשעבר ראש מועצת הכבלים והלווין, המשיכה הבוקר (שני) למסור את עדותה במסגרת החקירה הנגדית במשפט נתניהו. בתחילת דבריה אמרה כי היא מוצאת את עצמה תחת הכפשות בכלי התקשורת וברשתות החברתיות "שכל תכליתן להפחיד אותי מלומר את האמת" והוסיפה כי "יש כאן הליך לא תקין".

שגב אינה היחידה שדיווחה כי היא סובלת מאיומים בעקבות עדותה, כשרק לפני כשבועיים בית המשפט הוציא צו למניעת הטרדה מאיימת נגד פעילת הליכוד אורלי לב, בשל התבטאויותיה נגד עורכת הדין ליאת בן-ארי, העומדת בראש צוות התביעה. בבקשה שהגישה היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה לבית המשפט נכתב כי מטרתה של לב הייתה "להטיל מורא על בן ארי ולרפות את ידיה, להתיש אותה נפשית ולהלך עליה אימים".

בנוסף, לפני כחודש הוגשו כתבי אישום נגד ארבעה גולשים ברשתות החברתיות על הטרדות עדי המדינה ניר חפץ והדס קליין. בסמוך לכך אמרה התובעת בתיק כי גורם מסוים כתב הודעה שבה קרא לשר או לשרה המיועד/ת לסיים את עבודתה של עדה שעובדת באותו משרד. "אנחנו חושבים שיש לכך השפעה לא טובה על עדים", אמרה תירוש. 

בעדותה הקודמת של בן חי שגב, שנערכה לפני כשבוע, נציגת הפרקליטות עורכת הדין תירוש, טענה כי היא החסירה דברים מהותיים בחקירתה וביקשה לחקור אותה בחקירה נגדית. בן חי שגב הודתה שלא אמרה את כל הפרטים החדשים ברענון העד שנערך לה לפני שבוע. "לא אמרתי הרבה דברים ברענון העד כי אין לי אמון במערכת הזו״, אמרה. אז התערבה נציגת הפרקליטות וביקשה להכריז על בן חי שגב עדה עוינת, אבל בית המשפט דחה את הבקשה.

הפופולריים