"חטפו לי את הילד": שני נלחמת בגרוש שלה - שמחזיק בבנם בתאילנד

שני נלחמת בגרוש שלה - שמחזיק בבנם בתאילנד
טל, אזרח תאילנדי וישראלי נאסר בעבר לכ-4 שנים בארץ בגין סחר בסמים. אחרי שהסתבך שוב, ברח עם משפחתו לתאילנד ומאז גירושיו משני הוא מונע ממנה לפגוש את בנה ולהחזירו לישראל. שני, בת 29 מראשון לציון, נתקלת בקשיים ועיכובים בבתי המשפט - ובינתיים לא ראתה את בנה, עכשיו בן שש, כבר שנה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נהוראי פרג
צילום: -

שני פרג, בת 29 מראשון לציון, נישאה ב-2016 לטל, חצי ישראלי וחצי תאילנדי, וכעבור זמן קצר נולד בנם הבכור. ארבעה חודשים לאחר היוולדו, טל נאסר לארבע שנים וחצי בגין סחר בסמים ובזמן מאסרו נולדה ביתם השנייה. כשבעלה השתחרר, שני חשבה שסוף סוף יש לה משפחה - והתבדתה. כבר יותר משנה היא מנהלת מאבק משפטי מול טל, ממנו התגרשה, שמחזיק בבנם בתאילנד ומונע ממנה לראות אותו. "חטפו לי את הילד ואף אחד לא עושה שום דבר. אני רוצה את הבן שלי חזרה", אמרה שני אתמול (רביעי) לכאן חדשות.

צפו בכתבה

כמה חודשים לאחר שחרורו, טל שב לסורו. הוא הסתבך, וביקש משני לטוס לתאילנד, שם יש לו משפחה ואזרחות. המשפחה נסעה בידיעה שמדובר בטיול קצר, שבסופו של דבר התארך לשמונה חודשים בהם שני רצתה להחזיר את משפחתה לביתה בישראל ולחזור לשגרת חייה. לבסוף הגיעו היא ובעלה לפשרה: היא חזרה לארץ עם ביתם הקטנה והשאירה את בנה בתאילנד עם אביו, בידיעה שהיא הולכת לפגוש אותו ממש בקרוב.

כשהיא חזרה לארץ התמונה השתנתה והשניים התגרשו. במשך כמעט שנה היא ביקשה לראות את הבן שלה ובקושי הצליחה לשוחח איתו בטלפון. היום בנה כבר בן שש ובעל אזרחות תאילנדית, מבלה את רוב יומו עם אביו, בלי מסגרת ובלי אימו ואחותו הקטנה. בספטמבר הקרוב הוא אמור לעלות לכיתה א' – מה שככל הנראה לא יקרה.  

שני פתחה במאבק משפטי בבית המשפט לדיני משפחה בישראל, אבל התהליך לוקח זמן והדיון הבא בעניינה יערך רק בסוף ספטמבר. במקביל, היא מנסה להפעיל את אמנת האג הבינלאומית מול המחלקה הבינלאומית של הפרקליטות - לפיה המשמורת צריכה להיקבע במקום מגוריו הקבוע של הילד ואוסרת על העברתו ממדינה למדינה ללא הסכמת הוריו. אבל שני נתקלת בקשיים ועיכובים גם מול הפרקליטות, גם הישראלית וגם התאילנדית. בינתיים, היא לא ראתה את נהוראי כבר כמעט שנה ולא זוכה לשום שיתוף פעולה מצד הגרוש שלה.

תגובת משרד החוץ: "לא התקבלה פניה לסיוע משפטי מגורם כלשהו בישראל. נציג המשרד לביטחון פנים בבנגקוק התבקש לפני מספר חודשים לאתר את הילד ואביו בתאילנד, ואכן עשה זאת, קיבל אינדיקציה לכך שהילד בריא ושלם וזכה לשם כך לשיתוף פעולה מלא ממשטרת תאילנד. מעבר לפניה זו, לא התקבלה בשגרירותנו כל פניה לסיוע משפטי מגורם כלשהו בישראל או הנחיה כלשהי בעניין.

תגובת המחלקה הבינלאומית בפרקליטות: "זה בתהליך שלוקח זמן, והסמכות להחלטה היא של תאילנד. המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה נמצאת בקשר רציף עם אימו של הקטין ועם בא כוחה וכן עם הרשות הרלוונטית בתאילנד על מנת לקדם את ההליך המשפטי ככל הניתן. בסופו של דבר הגשת הבקשה וההחלטה בדבר החזרת הילד מצויה בסמכות רשויות תאילנד".

תגובת אביו של הילד: ״רציתי כמה פעמים לשלוח את הילד לאמא שלו ונתקלתי בסירובים ודחיות מצידה. הדברים מתנהלים בבית משפט בארץ, ברגע שהיא תכבד את הסדרי הראייה ותפסיק את האיומים שלה, לא יהיה לי שום חשש לקיים גם את הסדרי הראייה כחוק. אני מטפל בילד במסירות ולא חסר לו כלום".


ניתן להעביר תרומות למימון מאבקה המשפטי של שני בלינק

הפופולריים