חברת הכנסת הפורשת בשיחות סגורות: לא מתכוונת להוביל לבחירות

חברת הכנסת הפורשת: לא מתכוונת להוביל לבחירות
רינאוי-זועבי שוחחה היום עם הורוביץ ועבאס ואמרה להם כי היא לא מעוניינת להוביל לממשלה בראשות נתניהו • מקורב לרינאוי-זועבי לכאן חדשות: "היא מרגישה מבודדת בתוך מרצ"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ידא רינאוי זועבי, נפתלי בנט
צילום: צילום: אבשלום ששוני ואוליבייה פיטוסי, פלאש 90

המשבר הפוליטי: יומיים לאחר פרישתה, חברת הכנסת ממרצ ג'ידא רינאוי-זועבי אמרה אתמול (שישי) בשיחות סגורות כי היא לא מתכוונת להוביל לבחירות. כך פורסם אמש בתוכנית השבוע עם גאולה בכאן 11. רינאוי-זועבי שוחחה היום עם יו"ר מפלגתה ניצן הורוביץ ויו"ר רע"ם מנסור עבאס ואמרה להם כי היא לא מעוניינת להוביל לממשלה בראשות בנימין נתניהו.


לפי שלושה מקורות ששוחחו עם חברת הכנסת הפורשת, היא דורשת לקבל הישגים מיידים עבור החברה הערבית, ובתמורה היא תתמוך בקואליציה. מאחורי הקלעים לפרישתה של רינאוי-זועבי עומדת ההתנהלות של שוטרי מחוז ירושלים במהלך הלוויתה של העיתונאית שירין אבו עאקלה בשבוע שעבר. 


חברת הכנסת רינאוי-זועבי צפתה בתמונות האלימות מהלוויה ביחד עם מקורביה ושם אמרה להם כי היא לא יכולה לעמוד מנגד וזה הקש ששבר את גב הגמל. "אני אחראית על מה שקורה מעצם היותי בקואליציה הזאת", כך אמרה בשיחות סגורות. לדברי מקורות ששוחחו עימה, המינוי לקונסולית בשנגחאי היה עדיין על הפרק, ושר החוץ יאיר לפיד הבטיח לה אותו בימים האחרונים, אך היא סירבה נוכח התמונות מהלוויה של אבו עאקלה.

הולכים לבחירות? התרחישים לאחר פרישת זועבי

לדברי מקורביה של רינאוי-זועבי "היא חשה תסכול עמוק" מהתנהלות חברי מפלגתה כלפיה ובמיוחד מהיו"ר הורוביץ. "היא מרגישה מבודדת בתוך מרצ", כך סיפר אחד ממקורוביה לכאן חדשות.

 

שלשום טלטלה רינאוי-זועבי את המערכת הפוליטית לאחר שהודיעה על פרישה מהקואליציה. במכתב לראש הממשלה נפתלי בנט וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד כתבה רינאוי-זועבי: "חודש הרמדאן היה קשה מנשוא. לא יכולה לתמוך בקואליציה שמתנכלת לחברה הערבית". ראש הממשלה נפלתי בנט והשר יאיר לפיד הופתעו מההודעה. "גילינו על כך בתקשורת", אמר בנט. 

גם במרצ לא ידעו מראש על הודעתה של רינאוי-זועבי, והורוביץ, יחד עם השר עיסאווי פריג', יצאו לכיוון ביתה של רינאוי-זועבי בנצרת עילית, בניסיון לשכנעה לשנות את דעתה. אולם חברת הכנסת הפורשת ביקשה לדחות את הפגישה.

הפופולריים