המשטרה פתחה בבדיקה נגד חיים ולדר בחשד לעבירות מין

בחשד לעבירות מין: המשטרה פתחה בבדיקה נגד ולדר

בית דין בראשות הרב שמואל אליהו פרסם כי לידיו הגיעו 22 תלונות נגד הסופר החרדי מ"נשים ונערות שפגע בהן" - במשטרה החליטו לבדוק את העדויות • ככל הידוע, לא הוגשו נגדו תלונות במשטרה • בהקלטה נשמע ולדר משדל אישה להכחיש קשר שלכאורה התקיים ביניהם
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיים ולדר
צילום: צילום: דוד 25, מתוך ויקיפדיה

פרשת חיים ולדר: המשטרה פתחה אתמול (ראשון) בבדיקה נגד הסופר החרדי בחשד לעבירות מין. שלשום פרסם בית דין בראשות הרב שמואל אליהו כי לבית הדין הגיעו 22 תלונות נגד ולדר מנשים ונערות שהוא פגע בהן לכאורה.

בעקבות הפרסום, המשטרה החליטה לבדוק את העדויות. ככל הידוע לא הוגשו נגד ולדר תלונות במשטרה. בעיתון "הארץ" פורסמה אתמול הקלטה בה ולדר משדל אשה להכחיש קשר שלכאורה התקיים ביניהם.

פרשת עבירות המין שביצע לכאורה הסופר החרדי המוערך ולדר עוררה סערה בעולם החרדי, לאחר שמספר גופים הודיעו על השעייתו ועל הפסקת פרסום כתביו. אהרן רבינוביץ, עיתונאי "הארץ" שחשף את הפרשה בחודש נובמבר יחד עם העיתונאית שירה אלק, אמר לחיים לוינסון ועקיבא נוביק בכאן רשת ב כי "הדבר הכי חשוב שקרה עם החשיפה זה שהממסד והמיינסטרים החרדי לראשונה נאלץ להתמודד עם הנושא של פגיעות מיניות".

"הציעו לי כסף כדי לרדת מהתחקיר": האזינו לריאיון עם העיתונאי אהרן רבינוביץ' לכאן רשת ב

"בעיריית בני ברק ידעו, גם רבנים ידעו, במסדרונות העירייה האירוע הזה לא מפיל אנשים לרצפה", סיפר רבינוביץ והוסיף: "ביממה האחרונה השיח השתנה, הודות להחלטות בכל מיני מקומות", כשהוא מתייחס להשעיה של ולדר מגופי תקשורת כמו עיתון "יתד נאמן" ותחנת הרדיו "קול חי".

רבינוביץ הוסיף כי היקף העדויות רחב מאוד, וקרוב לסדר הגודל של פרשת יהודה משי זהב: "יש לי עדויות על ילדים וילדות מגיל 9, 12 ו-14. מדובר על מעשים שהם גם בכוח". בהמשך אמר: "לאנשים היה קשה מאוד לקבל שבן אדם כזה עשה מעשים כאלה".

פרשת חיים ולדר הוכיחה: ה-MeToo חלחל לרחוב החרדי

את הפרשה שמטלטלת את העולם החרדי ניתן להמשיל בקלות לרעידת אדמה. תלונות של נשים על פגיעות מיניות קשת וממושכות שביצע בהן לכאורה הסופר חיים ולדר, רובן היו אז קטינות – כך על פי תחקיר הארץ.

זה סיפור שלא זוכה לסיקור משמעותי בתקשורת החילונית, לא ברור למה. אולי כי עייפנו מהפרסומים התכופים על תקיפות מיניות של אנשים מוכרים והקשב קהה, אולי כי לא יודעים מיהו בדיוק, ומה אכפת לנו אם זה קרה שם. אבל בחברה החרדית זו מכה של ממש.

הפופולריים