האלוף במיל' בריק תוקף את מבקר המדינה: "מועל באמון הציבור"

יצחק בריק תוקף את מבקר המדינה: "בורח מאחריות"
בריק התייחס לטענתו כי המבקר אנגלמן סירב לפגוש אותו ואת האלוף במיל' אור ולקבל מידע סודי. הוא גולל את טענתו, ואמר: "מבקר המדינה מנסה להדוף נושאים חמורים מאוד"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלוף במילואים יצחק בריק
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אלוף במילואים יצחק בריק התייחס היום (חמישי) לטענתו כי מבקר המדינה מתניהו אנגלמן סירב לפגוש אותו ולקבל מידע סודי, שנחשפה בתוכנית "אלמוג וגילת" בכאן רשת ב ביוני. "אני רואה בזה בריחה מאחריות ומעילה באמון הציבור", אמר בריק בריאיון למרדכי גילת ותמר אלמוג בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם אלוף במיל' יצחק בריק

בריק סיפר בתוכנית: "בשנים שכיהנתי כנציב קבילות החיילים, נחשפתי דרך קבילה לנושא מסוים במערכת הביטחון, שקשור גם לצבא וגם למערכת הביטחון, שעלה ממנו ריח רע מאוד של טוהר מידות וחשש לשחיתות. מדובר במנהלת שגלגלה מיליארדי שקלים בפרויקט ביטחוני בעל חשיבות עליונה, שנמצאו בה אי סדרים חמורים מאוד עם חשש להטיית מכרזים, התנהלות לא אתית ואף פלילית שעלתה בדוח חמור מאוד של מבקר מערכת הביטחון ובהמשך בחקירת מצ"ח. הנושא המדובר - ביטחוני ממעלה ראשונה והוא 'אח בכור של נושא הצוללות'".   

האלוף במילואים בריק הוסיף: "נחשפתי לנושא החמור הזה מתוך טיפול בקבילה של קצין בכיר שחשף שחיתויות במערך שבו שירת, עקב כך ניסו להתנכל לו ולשחררו מהצבא. עצרתי את תהליך שחרורו. לאחרונה, הסתבר לי מתוך מידע פנימי שעדיין מתרחשים דברים חמורים מאוד. התייעצתי עם מנדי, אנחנו חברים בתנועה לטוהר המידות, וסיכמנו שנכון להיפגש פנים אל פנים עם הגורמים האחראים במבקר המדינה".

על פי הפרסום, בריק ואלוף במילואים יעקב (מנדי) אור ביקשו להעביר למבקר מידע סודי על חשד לפגיעה בטוהר המידות בגוף של מערכת הביטחון, אך אנגלמן אסר על עובדיו להיפגש עימם. "מדובר בדיני נפשות. מבקר המדינה מנסה להדוף נושאים חמורים מאוד, עובר מסר שזה לא מעניין אותם", אמר בריק בריאיון. 

ממשרד מבקר המדינה נמסר בתגובה: "שני האלופים המוזכרים התבקשו להעביר חומרים כתובים, כמקובל. לצערנו סירבו לעשות זאת, דבר המעורר תמיהה".

הפופולריים