הפרקליטות מבקשת לגזור על כרמל מעודה לפחות 14 שנות מאסר

הפרקליטות: לגזור על מעודה לפחות 14 שנות מאסר
הורים הפגינו מחוץ לדיון במשפטה של הגננת, שהורשעה במקרי התעללות רבים: "לא סתם באנו אלייך היום, עשית שואה לתינוקות" • צוות רפואי הוזעק לביהמ"ש כדי לטפל באם שהתמוטטה • ניקול, אם לשני ילדים בגן, פנתה לכרמל: "היית חברה שלי, אמרת שאת כמו אחות, איך עשית לי את זה? • מעודה: מתנצלת, לא מסוגלת להסתכל בפני ההורים, שהתפרצו: לא נסלח לך
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כרמל מעודה
צילום: מתוך הפייסבוק

הפרקליטות ביקשה הבוקר (חמישי) מבית המשפט המחוזי בלוד לגזור על כרמל מעודה לפחות 14 שנות מאסר. התובעת ציינה בדיון, שעסק בטיעונים לעונשה של הגננת בת ה-25: "בשלה העת להחמיר בענישה". אימהות העידו בזו אחר זו על מצב ילדיהם שהיו בפעוטון של מעודה, שהורשעה בשורה ארוכה של מקרי התעללות בפעוטות בראש העין.

צוות רפואי הוזעק לבית המשפט כדי לטפל באם שהתמוטטה בזמן הדיון. מוקדם יותר, הורים הפגינו מחוץ לאולם ואחד מהם קרא: "לא סתם באנו אליך ביום השואה. את עשית שואה להורים ולתינוקות". הורים נוספים צעקו "מפלצת". 

"אני אמא שמכה את עצמה בכל יום, איך לא ידעתי? "

ניקול דניאל, אמא לשני ילדים בגן, העידה בבית המשפט: "אני שומעת את הימים הנוראיים שעברו על הילד שלי, והוא רק בן שנתיים. רואה את הסרטונים, של הילד שלי, אהבת חיי, קשור, מוצלף, נזרק בחוזקה, נצבט, מורעב, כואבו בוכה. אני אמא, שכל יום מכה את עצמה על כמה פספסתי, איך לא ראיתי? איך לא ידעתי?"

"בית המשפט אולי לא מכיר את הילדים שלי. הם מדהימים ומקסימים, שפגשו אישה אחת שלא היה בה צל של חמלה כלפי פעוטות. היא ניצלה את תמימותם, ניצלה את האמון שלנו ויום אחרי יום פגעה בהם, השפילה ורמסה אותם, הכאיבה להם", הוסיפה דניאל. בזמן עדותה רוב ההורים בבית המשפט פרצו בבכי. 

ניקול, אם לשני ילדים בגן, פנתה לכרמל: "הכנסתי אותך לבית שלי, תלינו תמונה שלך על הקיר, איך עשית את זה לילדים שכל כך אהבו אותך?"

בהמשך עדותה פנתה דניאל למעודה ואמרה: "כבר שנתיים שאני באה לכאן ושואלת למה היה צורך? היית חברה שלי, ישבנו לקפה. שמתי בידיים שלך את האוצרות שלי, את שני הילדים שלי. כמה צחקת עליי מאחורי הגב כשביקשתי ממך לשמור על הילדים שלי, כשהכנסתי אותך לבת בית שלי. מה זו הבדיחה המיותרת הזו כרמל? איך עשית לי את זה, איך עשית את זה לילדים שכל כך אהבו אותך? תלינו תמונה שלך על הקיר, חיבקת אותי ואמרת שאת כמו אחות. אני חייבת תשובה, אני לא יכולה לוותר".

בסוף הדיון מעודה ביקשה לדבר: "אני רוצה להתנצל בפני הילדים ובפני כל הורה והורה, מתביישת ומתחרטת מעומק ליבי ומתביישת בעצמי". מעודה פרצה בבכי והוסיפה: "אני אחייה עם זה יום יום, אני אפילו לא מסוגלת להסתכל בפני ההורים. אני לוקחת אחריות על הכל".

הטיחה בחוזקה, קשרה והאכילה בכוח: האישומים נגד מעודה

בחודש דצמבר הרשיע בית המשפט המחוזי מרכז את מעודה בשורה ארוכה של עבירות התעללות שביצעה בפעוטון "בייבי לאב". בחלק מהמקרים הורשעה מעודה בעבירה של תקיפת קטין, שהעונש עליה פחות חמור מעבירת התעללות. השופט זיכה את מעודה במקרה אחד מתוך 18 מקרים, שבו לא היו צילומים של ההתעללות. ההורים שנכחו באולם בכו בעת הקראת הדין, וקראו לעבר הגננת: "היום תרוויחי ביושר את מה שעשית".

השופט חזר על סעיפי האישום נגד מעודה: "מעשיה הטילו מרות ומורא. ניכר כי הפועטות היו חסרי ישע. היא קשרה את ידי פעוט לפרקי זמן ממושכים. היא לקחה תינוק בן שנה וחצי, הרימה אותו מחולצתו, הוא צרח מכאבים והיא השאירה אותו קשור ובוכה על הרצפה.

"במקרה נוסף היא השליכה פעוט לתוך לול, והטיחה אותו בחוזקה בכיסא, הטיחה את ראשו בשולחן ודחפה אותו לאחור. במקרה נוסף שילבה ידי פעוט לאחור, ישבה על גבו וכיסתה אותו בשמיכה בעודו בוכה, והטיחה את ראשו במזרון בכל פעם שהסתובב. נעשו מעשים של הנאשמת כלפי פעוטה שכללו הצלפה במגבת, קשירת ידיים מאחורי הגב והאכלה בכוח".

הפופולריים