רצח בן ה-14: הפסיכיאטר קבע - האב לא כשיר לעמוד לדין

רצח בן ה-14: נקבע - האב לא כשיר לעמוד לדין
מחוות הדעת עולה שהאב החשוד ברצח בנו סובל פחות מתסמינים פסיכוטיים. עם זאת, עדיין הוא סובל ממחשבות פרנואידיות ותסמיני דיכאון לאחר שהבין את מעשיו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הבית של בן ה-14 שנרצח בידי אביו
צילום: צילום: פלאש 90

מעצרו של האב, החשוד שרצח את בנו בן ה-14 בקריית גת, הוארך היום (רביעי) בחמישה ימים, אז צפוי להיות מוגש נגדו כתב אישום. מחוות דעת של הפסיכיאטר שבדק את האב עלה כי הוא אינו כשיר כרגע לעמוד לדין, וסובל ממחשבות פרנואידיות ותסמיני דיכאון לאחר שהבין את מעשיו.

ביום ראשון הוגש בבית משפט השלום בירושלים כתב אישום נגד המטפל של האב בגין אספקה של סמים מסוכנים. המטפל, בן 38 תושב גוש עציון, נעצר במסגרת החקירה, ממנה עלה כי הוא נהג לטפל באמצעות סמים מסוג MDMA, אותם היה מוכר למטופליו באלפי שקלים.

עוד עלה מהחקירה כי לנאשם אין כל הסמכה או הכשרה לטפל באנשים הסובלים מהפרעות נפשיות וכי הוא נהג לרכוש את הסמים באמצעות הטלגראס. המטפל נאשם גם בייצוא, ייבוא וסחר של סמים מסוכנים.

מפרטים שעלו מחקירת הרצח עלה כי האב דקר את בנו לפחות 14 פעמים, בזמן שהאם נמצאת בחדר הסמוך. על פי מיקום הפצעים, מיקום האירוע והשעה - ייתכן שהאב רצח את הילד כשישן. 

אחיו של האב סיפר לכאן חדשות כי "המטפל שלו נתן לו כדור בימים האחרונים, ומייד אחר כך הוא התלונן שיש לו הזיות". האח הוסיף: "הוא הלך למטפל הזה כדי לשכוח מהעבר, לא היה משהו ספציפי אלא רק לפתוח דף חדש כמו כל בן אדם. המטפל בהיפנוזה נתן לו כדור כדי שיהיה קל יותר להפנט אותו".

הפופולריים