פרשת איאד אל-חלאק: חילוקי דעות בין מח"ש ופרקליטי שוטר מג"ב מעכבים את האישום

פרשת אל-חלאק: חילוקי דעות מעכבים את האישום
לכאן חדשות נודע - מרבית החומר הועבר להגנה, אך חלק ממנו לא ניתן להעברה בשל חיסיון רפואי וכי חלקו רגיש. פרקליטי השוטר שוקלים להגיש בג"ץ נגד מח"ש כדי לקבל את כל חומרי החקירה • מח"ש: "בשל מספר רב של בקשות שיזמו עו"ד החשוד, חל עיכוב בקיום הליך השימוע, עושים מאמצים לזרזו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תמונה של ההרוג הפלסטיני איאד חלאק שנהרג בעיר העתיקה 30.5
צילום: באדיבות המשפחה

פרשת איאד אל-חלאק: חילוקי דעות בין המחלקה לחקירות שוטרים לבין פרקליטיו של השוטר שהוחלט להעמידו לדין, כפוף לשימוע, מעכבים את קביעת מועד השימוע והגשת כתב האישום. כך פורסם הבוקר (חמישי) בתוכנית דקלוינסון בכאן רשת ב. לכאן חדשות נודע כי מרבית החומר הועבר להגנה, אך את חלק מהחומר לא ניתן להעביר בשל חיסיון רפואי וכי חלקו רגיש. פרקליטיו של השוטר, החשוד בהמתה בקלות דעת, שוקלים להגיש בג"ץ נגד מח"ש במטרה לקבל את כל חומרי החקירה.

במח"ש הסבירו שהם עושים כל מאמץ להגשת כתב האישום בהקדם. "המחלקה לחקירות שוטרים הודיעה באוקטובר האחרון לעורכי דינו על העמדתו לדין בכפוף לשימוע", כך נמסר. "בשל מספר רב של בקשות שיזמו עו"ד החשוד, חל עיכוב בקיום הליך השימוע. משפחת המנוח עודכנה אודות עיכוב זה".

בסוף חודש מאי אשתקד ירו שוטרים למוות באל-חלאק, תושב מזרח ירושלים בעל צרכים מיוחדים, לאחר שניסה להימלט מהם בעיר העתיקה בירושלים. השוטרים שהוצבו ליד שער האריות הבחינו בו וחשדו כי הוא מחזיק באקדח. הם קראו לו לעצור והוא החל להימלט. במהלך המרדף נורה ונהרג. לאחר בדיקת המשטרה התברר כי החשוד איאד לא היה חמוש, וחקירה נפתחה. 

לפני כחצי שנה הודיעה המחלקה לחקירות שוטרים כי החליטה לסגור מחוסר אשמה את התיק נגד מפקד הכוח באירוע. בחודש אוגוסט קיימה מח"ש שחזור של אירועי הירי עם אחד החשודים בפרשה. במח"ש ציינו כי מצלמות האבטחה המוצבות ברחוב לא תיעדו את הירי, אך משפחת אל-חלאק לא קיבלה זאת ודרשה לחשוף את התיעוד של האירוע.

הפופולריים