"חשבתי שאמות": שבוע אחרי ניסיון החיסול - מנכ"ל עיריית קלנסווה מדבר

"פחדתי למות": הבכיר בעירייה שניצל מחיסול מדבר
בלעדי: בשבוע וחצי האחרונים נרצחו שלושה אזרחים ערבים בשלושה מקרים שונים, האחרון שבהם הלילה בטירה. מי שניצל מניסיון חיסול רק בשבת שעברה הוא מנכ"ל עיריית קלנסווה אשרף חטיב שנפצע קשה מיריות שנורו לעבר מכוניתו. בריאיון לכאן חדשות מבית החולים, הוא מותח ביקורת קשה על התנהלות המשטרה ומספר על החשש לחזור הביתה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מנכ"ל עיריית קלנסווה אשרף חטיב
צילום:

בלעדי: שבוע אחרי שניסו לחסל אותו, מנכ"ל עיריית קלנסווה מדבר לראשונה: מבית החולים מספר היום אשרף חטיב על הרגעים הקשים שאחרי הירי, וגם מותח ביקורת על המשטרה שטרם פיענחה את המקרה.

"אני זוכר זרם דם על היד שלי ואחר כך התעוררתי בבית החולים", הוא משחזר. "אפילו את קול היריות לא שמעתי, גם את היורה לא ראיתי". אלה היו הרגעים המפחידים בחייו, הוא ראה והרגיש את המוות מתקרב. בשבת שעברה, סמוך לשעה שמונה בערב, הוא נסע במכוניתו ברחוב הראשי בקלנסווה כשלפתע נורו לעברו יריות.

"באמבולנס חשבתי שלא אצליח לשרוד, סבלתי נורא", הוא ממשיך. הוא נשאר בחיים אבל הוא מפחד שאחרי השיקום המחסלים ינסו להשלים את המשימה: "אני חושש שיחזרו שוב, זו לא שאלה של אם זה יקרה שוב אלא שאלה של מתי".

והוא לא מפחד רק מפגיעה בחייו אלא גם חרד לחיי משפחתו. "אני מפחד על האישה והילדים, אולי יכאיבו לי דרך אשתי, דרך אח שלי, דרך הילדים", הוא אומר. במשפחתו מספרים שהטראומה חזקה: הוא סובל מהזיות ולא ישן בלילות: "אני בורכה כל יום".

חטיב אף ביקש להפנות את מבטו לעבר האנשים שניסו לחסל אותו: "למה? אם פגעתי בך או עשיתי טעות או כל דבר, יש המון דרכים אחרות. מה רצית. היית מבסוט שאני מת?".

שבוע עבר, וחשודים טרם נתפסו. במשטרה, לטענתו, לא עדכנו אותו בדבר. "זה כביש ראשי, בכל חנות יש מצלמה", הוא אומר. "אם רוצים לפענח – מפענחים. אני רוצה לדעת שהיום שמים יד על מי שעשה את זה".

בשבוע וחצי האחרונים נרצחו שלושה ערבים אזרחי ישראל, וחטיב קורא לראש הממשלה לשים לזה סוף. חטיב, עורך דין במקצועו, נכנס לתפקיד מנכ"ל עיריית קלנסווה לפני כשנה. כעובד ציבור כואב לו שאף אחד בממשלה לא בא לבקרו. תהליך שיקום ארוך עוד מצפה לו, והוא מקווה לחזור לתפקד לפחות כמו לפני ניסיון החיסול.

החשד לרצח בטירה: "ויכוח על 1,000 שקל נגמר ברצח"

באירוע ירי נוסף שאירע אמש בטירה - מוחמד איאד קאסם יצא מביתו סמוך ל-22:00 בערב כששני חשודים ארבו לו, ירו בו צרור יריות מטווח קצר וברחו מהמקום. על פי ההערכה החשודים הגיעו וברחו רגלית. זו לא פעם ראשונה שקאסם נורה, לאחר שלפני כשנתיים נורה ברגליו בעיר. 

בשלב זה המשטרה טרם תפסה חשודים וישנם כמה כיווני שנבדקים בחקירה שהוטל על פרטיה צו איסור פרסום. מכר של קאסם מסר לכאן חדשות: "אצלנו לא באים לסגור חשבונות אחד על אחד. משלמים כסף לגורם שלילי שיבוא לחסל. פעם היו מאיימים ויורים ברגליים כדי להזהיר, היום מחלסים. היום ויכוח על אלף שקל נגמר ברצח כי לא תופסים פה כמעט.

הפופולריים