ירין שרף הואשם בבעילה אסורה בהסכמה ולא באונס

ירין שרף הואשם בבעילה אסורה בהסכמה ולא באונס
כתב האישום שהוגש נגד שרף מייחס לו גם הטרדה מינית של הנערה בת ה-13 במלונית הקורונה ביפו, איומים ותקיפה • אימה של הנערה: "אנסת את הבת שלי, היא רואה אותך בלילות בפלאשבקים מטורפים" • מעצרו של שרף הוארך בשבוע. עורך דינו: "יחסי המין בין השניים היו בהסכמה מלאה ומדעת מלאה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ירין שרף החשוד באונס
צילום: צילום מסך

כתב אישום הוגש היום (חמישי) נגד ירין שרף בן ה-21 שקיים יחסים עם נערה בת 13 במלונית לחולי קורונה ביפו בחודש שעבר. כתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בתל אביב לא מייחס לשרף אונס, כפי שחשדו במשטרה, אלא עבירות בעילה אסורה בהסכמה, הטרדה מינית, איומים, תקיפה והספקת משקה משכר לקטין.

אמה של הנערה, שהגיעה לבית המשפט, הטיחה בשרף: "אתה בושה למדינה, אנסת את הבת שלי, אני מבטיחה לך שאעשה הכל שלא תראה אור יום. אתה סכנה לציבור, גמרת לה את החיים, היא רואה אותך בלילות בפלאשבקים מטורפים, אתה חתיכת נבל". ביציאה מאולם ביתה משפט היא הוסיפה: "אני מרגישה שאנסו היום את הבת שלי בפעם השנייה".

הפרקליטות ביקשה לעצור את שרף עד תום ההליכים, אך בית המשפט קבע כי מעצרו יוארך בשבוע. בבקשת המעצר נכתב כי שרף הוא דמות ידועה בקרב משתמשי "טיק טוק" ונוהג להתבטא באופן משפיל ופוגעני נגד נשים ולעשות להן שיימינג. מה שמעלה חשש להשפעה על עדים בתיק.

הפרשה פורסמה לראשונה בעקבות מעצרו של שרף לפני כשבועיים. שרף, תושב הדרום והנערה, תושבת גוש דן, הועברו לבידוד במלון הבוטיק "יפת 1" שהוסב למלונית קורונה מטעם משרד הרווחה לאחר שאובחנו חיוביים לנגיף. המלונית איכלסה בני נוער בסיכון וצעירים שנפלטו מהמסגרת.

לפי כתב האישום, ביום שבו שרף הגיע למלונית, השניים ישבו יחד עם אחרים במרפסת ובהמשך הנערה הציעה לו לעלות לחדרה. אחרי שגילתה את גילו, היא כתבה לו "אחי עזוב אתה יותר מדי גדול". לשאלתו, היא השיבה שהיא בת 14 וחזרה בה מהצעתה שיעלה לחדרה. בהזדמנות אחרת, לפי המתואר בכתב האישום, הוא פנה אליה בהצעות חוזרות בעלות אופי מיני, ואחרי שלא נענתה לבקשותיו, הוא איים עליה שיעשה לה "פרשת אילת 2".

עוד לפי כתב האישום, "בסמוך לאירוע כתב שרף לנערה שתרד. בתגובה, היא השיבה לו שיעלה לחדרה. שרף עלה לחדרה והשניים קיימו יחסי מין, כשהוא סבור שמלאו לה 14 שנים. במהלך האירוע ביקש שרף מהנערה לבצע בו מין אוראלי. כאשר היא סירבה, הוא סטר לה בחוזקה. בתגובה, הנערה התעמתה איתו באומרה שלא יעז לעשות כן בשנית, והוא התנצל על מעשיו".

בשבוע שעבר פורסמו בכאן חדשות פרטים מחקירת הפרשה לפיהם חוקרים במשטרה חשדו כי שרף הגיע אל החדר בו שהתה הנערה פעמיים ושם הכה וחנק אותה וקיים איתה יחסים, עד שמדריך במקום תפס אותו מתחבא בשירותים בחדרה. עוד גילו החוקרים כי כדי להתקרב לילדה, שרף השתמש בתחבולות שונות. תחילה אמר לה שהוא מעוניין שהיא תעשה לו סיור בחדר ובהמשך טען שהוא מגיע רק כדי לקחת מברשת.

בריאיון לכאן חדשות הודה ר', המדריך שתפס את שרף בחדרה של הנערה, כי פגש את שרף בלובי המלון כשהיה יחד עם הנערה, אך טען כי אי אפשר היה למנוע את המקרה: "ההתנהלות שלנו הייתה מעולה". בהמשך אמר כי התבקש שלא לחשוף פרטים נוספים. "כל מה שאנחנו יכולים לתרום לחקירה הזאת העברנו למשטרה", אמר. "כל הראיות בידיהם, כל מה שאמרנו. אני לא יכול לדבר, ביקשו מאיתנו לא לדבר, ואנחנו פועלים לפי ההוראות".

מהתכתבויות שהגיעו לידי כאן חדשות ופורסמו ב"חדשות הערב" עולה כי שרף היה נוהג לפנות לקטינות ולהציע להן הצעות שונות. באחת ההתכתבויות שפורסמו פנה שרף לנערה וניסה לברר את גילה המדויק. הקטינה כתבה לו שהיא עוד מעט בת 16. כשהוסיפה למען הדיוק "עוד ארבעה חודשים", שרף העיר הערות על חזות וניסה בכל זאת לקבוע איתה מה שהוא כינה "ישיבה". במקרה אחר שרף ניסה לבקש תמונה מצעירה אך נתקל בסירובה.

לפני הדיון מסרו אימה של הנערה בת ה-13 ועורך הדין עמית חדד, שמייצג את המשפחה: "מדובר באונס, וכל פרשנות אחרת חוטאת לאמת. מצב בו כתב האישום מצביע על אלימות כלפי ילדה בת 13 ומדבר על בעילה אסורה בהסכמה - לא הגיוני ולא יעלה על הדעת. לא נשקוט עד אשר האנס יקבל את מלוא העונש על המעשה החמור שעשה".

יושבת ראש ארגון נעמת, חגית פאר, הגיבה בזעם לכתב האישום ואמרה כי מדובר ב"כשל מערכתי חמור של המדינה". לדבריה, "עולה תמיהה כיצד בחרו בפרקליטות לבחור בהאשמות בסעיפים קלים יותר - כאשר החוק קובע כי יחסי מין עם נערה שטרם מלאו לה 14 שנים, אפילו אם בהסכמתה, ייחשבו אונס".

מנגד, עורך הדין ניר דוד, שמייצג את ירין שרף, אמר לאחר הדיון: "בתיק הזה לא היה אונס ולא משהו שמתקרב לזה. יחסי המין בין השניים היו בהסכמה מלאה, מדעת מלאה. כל עניין שקשור לאלימות, לכפייה או למשהו מעין זה - לא היה ולא נברא".

הפופולריים