גרסת השוטרים היורים בטמרה: "הגבנו לירי, לא ראינו שנפגע אזרח"

"הגבנו לירי, לא ראינו שנפגע אזרח"
הפגנות המוניות התקיימו בטמרה, נצרת, אום אל-פחם וביישובים נוספים במחאה על מותו של אחמד חיג'אזי שנהרג אחרי שנקלע לקרב יריות בין שוטרים לעבריינים אתמול בטמרה • בהלווייה נכחו אלפים ללא מסכות - ובניגוד לנהלים • נעצר חשוד שלישי במעורבות בהתקלות עם השוטרים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נצרת אלימות בחברה הערבית ערבים ערביי ישראל
צילום: צילום: מוחמד חליילה

אלפי בני אדם הפגינו אמש (שלישי) בנצרת, טמרה, אום אל פחם ובערים ערביות נוספות במחאה על מותו של אחמד חיג'אזי שנהרג ביום שני בחילופי אש בין עבריינים לשוטרים בטמרה. אתמול מסרו השוטרים את גרסתם לאירוע במח"ש, ועדותם הובאה בחדשות הערב בכאן 11. "לא יודעים אם מהירי שלנו נפגע האזרח", אמרו השוטרים. הערב השתתפו אלפים בהלוויית חיג'אזי, בניגוד לתקנות וללא שמירה על ההנחיות.

צמד השוטרים חיכו במארב לחשוד, ולא ציפו שיבוא עם עוד שני אנשים חמושים לצידו. כשהשוטרים צעקו לעבר השלושה לעצור, פתחו עליהם בירי. בקרב היריות ירו השוטרים כ-20 קליעים. "לא ראינו אזרח שנפגע, זה התברר לנו רק בתום הקרב", אמרו השוטרים. שני השוטרים טענו שהופתעו מכך שהחשוד ומלוויו פתחו באש, ולראיה טענו שלא היו מצוידים באפוד וקסדה.  

אלפים במסע ההלווייה - ללא שמירה על הנחיות

מסע הלוויה של חיג'אזי התקיים בטמרה, ואלפים ליוו אותו. בהלווייה נכחו המונים ללא מסכות - ובניגוד לנהלים. בטמרה נחסם כביש 70 על ידי מפגינים, שהציתו פחי אשפה ועקרו תמרורים ממקומם. בנצרת התעמתו מפגינים עם שוטרים. בשעה זו מפגינים בעיר תושבים. גם באום אלפחם אורגנה הפגנת מחאה.

למחאות בחברה הערבית נגד המשטרה הצטרפו עשרות עיתונאים מכלי התקשורת בשפה הערבית, שהחליטו כצעד מחאה לצאת אמש מקבוצת הוואטסאפ של דוברות המשטרה. "אנו העיתונאים הערבים, כתבי השטח, עורכים ובעלי טורי דעה בכלי תקשורת שונים, ארציים ומקומיים, מודיעים בזאת על עזיבה קבוצתית מחאתית מכלל קבוצות הדוברות של המשטרה בשפות העברית והערבית", כתבו בהודעה העיתונאים. הם הסבירו כי החלטתם היא "צעד מחאה על הודעות המשטרה השונות והמשונות, המאשימות באופן עקבי את הקורבן, את הציבור הערבי, אליו אנו שייכים". 

הפופולריים