יובל כרמי הוא הפסיכולוג מירושלים החשוד בעבירות מין

הפסיכולוג מי-ם החשוד בעבירות מין: יובל כרמי
המתלוננת הראשונה נגד הפסיכולוג לכאן חדשות: "רציתי לתת אומץ לאחרות שנפגעו" • לבקשת כלי תקשורת והמשטרה הותר שמו של מי שחשוד בפגיעה בשלוש מטופלות. אתמול הוארך מעצרו בשבוע. בין השאר הוא חשוד בייצוא, ייבוא, סחר ואספקת סמים, בעילת אישה במצב המונע הסכמה ומעשה מגונה תוך ניצול יחסי מטפל-מטופל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יובל כרמי הפסיכולוג החשוד בעבירות מין
צילום: יובל כרמי הפסיכולוג החשוד בעבירות מין

יובל כרמי הוא הפסיכולוג מירושלים החשוד בעבירות מין בשלוש מטופלות. כך הותר היום (שלישי) לפרסום, לאחר שכאן חדשות, כלי תקשורת אחרים והמשטרה פנו בבקשה לפרסם את שמו. אתמול הוארך מעצרו של כרמי בשבוע. התביעה נימקה בבית המשפט: "המעשים שלו מבוצעים בשיטתיות ביותר ממתלוננת אחת, חשיפת פרטיו יכולה להוביל למתלוננות נוספות".

 המתלוננת הראשונה נגד הפסיכולוג סיפרה לכאן חדשות: "אני מאוד מתרגשת ומתוחה לקראת העימות שיתקיים מחר במשטרה. אני מאוד שמחה שהמשטרה והפרקליטות מאמינות לי ושבית המשפט החליט לפרסם את שמו כי חשוב לי שלא ייפגעו עוד מטופלות. נדמה לי שאני לא היחידה ורציתי לתת אומץ לאחרות – על אף שזה לא קל לי".

שלשום פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי לאחר התלונה הראשונה, הגיעה למשטרה צעירה נוספת, שלישית במספר, והתלוננה נגד הפסיכולוג. בתלונתה, היא תיארה דפוס פעולה דומה מצדו. 

צעירה אחרת, שהעידה במשטרה נגד כרמי, סיפרה לכאן חדשות: "במסגרת הטיפול בתקיפה המינית שעברתי, הוא הציע לי שנעשה שחזור – שהוא ישחק את התוקף וזה יכלול מגע ואני אמרתי שאני לא רוצה". הוא ניסה לשכנע אותי כמה וכמה פעמים לעשות את זה, וכל פעם אמרתי שאני לא רוצה. כשבסוף עשינו שחזור בדמיון מודרך ולמרות שסיכמנו שלא יהיה מגע - הוא שם עלי יד כשהייתי עם עיניים עצומות".

בין השאר כרמי חשוד בבעילת אישה במצב המונע הסכמה, מעשה מגונה תוך ניצול יחסי מטפל-מטופל, ובייצוא, ייבוא, סחר ואספקת סמים. כרמי הודה במרבית העבירות המיוחסת לו.

נציג המשטרה אמר בהארכת המעצר ביום חמישי כי הפסיכולוג "הודה שעבר על הקוד האתי, וטען כי וחשב שמדובר ברומן עם המתלוננת ונסחף לסיטואציה". נציג המשטרה הוסיף כי "הגרסה שלו לא מתיישבת עם הרצון להציג את זה עם הסכמה מדעת. חומר החקירה מלמד כי ייתכנו מתלוננות נוספות, לפחות אחת". 

עורך הדין יהודה שושן, המייצג את כרמי, אמר אחרי הדיון: "מדובר באירוע שהוא לא נוח לאף אחד מהצדדים. ליבי עם המתלוננת והמשיב שלמעשה הוא אדם מוכר בארץ ובעולם. לצערנו, יש אירועים שבהם שיקול הדעת שלך מוטעה. מזה לקחת לקיום יחסי שלא בהסכמה – זה מרחיק לכת. אני בטוח שגורמי החקירה יעשו עבודתם נאמנה ויגיעו למסקנה שהאירועים נעשו בהסכמה מודעת. כל דבר לאירוע נוסף – לא היה ולא יהיה".

הנפגעת הראשונה שהתלוננה נגדו, כבת 20, הייתה עדת ראיה לרצח של שירה בנקי במצעד הגאווה ב-2015. היא הגיעה לכרמי כדי לקבל טיפול, בין היתר בעקבות האירוע. סיבה נוספת בגינה הגיעה אליו הצעירה לטיפול - על רקע פגיעה מינית בילדות.

הפופולריים