אחרי מרד המלוניות: שבים מחו"ל יורשו לחזור הביתה

אחרי מרד המלוניות: שבים מחו"ל יחזרו הביתה
שר הבריאות הנחה: לבטל את הבידוד במלוניות כפוף לבדיקת קורונה • מבודדים במלונות קיסר וקראון פלאזה בירושלים החזירו את ארוחות הבוקר שלהם ואיימו בשביתת רעב עד שישוחררו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מרד המלוניות 29.12
צילום: מרד המלוניות 29.12

אחרי מרד מלוניות הקורונה:שר הבריאות יולי אדלשטיין הנחה היום (שלישי) את בכירי משרדו לפעול לביטול הבידוד במלוניות הקורונה לשבים מחו"ל מכל המדינות, בכפוף לבדיקת קורונה. "כל חוזר מחו"ל שרשאי להיכנס לארץ צריך לעשות בדיקה מיידית ולצאת לבידוד ביתי לשבועיים או לעשרה ימים אם יעשה בדיקה נוספת ביום התשיעי", מסר השר אדלשטיין. 

במלון קראון פלאזה ומלון קיסר בירושלים החזירו היום מבודדים את ארוחות הבוקר שלהם. המבודדים איימו לפתוח בשביתת רעב עד שישוחררו. אחת הטענות שלהם היא ש"אין היגיון שנהיה במלונית אם יש סגר". יותר מ-20 מלוניות קורונה פעילות ברחבי הארץ ומי שנוחתים בישראל מופנים אליהן אלא אם שוחררו על ידי ועדת החריגים בנתב"ג. 


ברקע הביקורת – משרד הבריאות גיבש תוכנית לביטול הבידוד במלוניות, כך פורסם לראשונה אתמול בכאן חדשות. לפי התוכנית כל אדם ששב מחו"ל יעבור בדיקה בנתב"ג. אם התוצאה תהיה שלילית, הנבדק יצהיר שיעבור בדיקה נוספת לאחר תשעה ימים, וישוחרר לבידוד ביתי. אם לא יסכים לעבור בדיקה בשדה התעופה, אותו אדם יועבר לבידוד במלונית.

חמישה ימים לאחר שהחלה חובת הבידוד במלוניות קורונה לשבים מחו"ל, הפגינו אתמול במלון "גרנד קורט" בירושלים מבודדים רבים בדרישה לאפשר להם לצאת מבידוד. חלקם ניסו לעזוב בכוח את המקום.

ויקטור, ששוהה במלונית הקורונה במלון גרנד קורט מיום חמישי האחרון, אמר בריאיון לכאן רשת ב כי "חזרתי מפגישת עבודה, נעצרתי בלי שום סיבה, למרות שאני יכול להיות מבודד". ויקטור הוסיף בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן כי "הבעיה הגדולה היא הגבלת התנועה, אסור אפילו לצאת מהחדר. אני אסיר, יש לי זכויות".

האזינו לריאיון עם ויקטור בכאן רשת ב

הפופולריים