כוחות הביטחון עצרו פלסטיני מאזור ג'נין החשוד במעורבות ברצח אסתר הורגן

הערכה: החשוד ברצח הורגן הודה במעשה
יחד עם החשוד, כבן 40 שריצה בעבר מאסר בישראל בגין עבירות טרור, נעצרו חשודים בסיוע להימלטות שלו • לפי הערכה, האיש הודה ברצח בחקירתו הראשונית • בעלה של אסתר: "הייתי בטוח שזה יגיע במוקדם או במאוחר. מצפים שימוצה הדין עד תום עם הרוצח הנתעב"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אסתר הורגן
צילום: אסתר הורגן

כוחות הביטחון עצרו היום (חמישי) פלסטיני מאזור ג'נין החשוד במעורבות ברצח אסתר הורגן בשומרון. החשוד, כבן 40 שריצה בעבר מאסר בכלא הישראלי בגין עבירות טרור, נעצר ללא נשק ולא הביע התנגדות למאסרו. יחד עימו נעצרו חשודים בסיוע להימלטות שלו. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי על פי הערכה, האיש, שחזר לביתו אחרי שנמלט, הודה בביצוע הרצח בחקירתו הראשונית.   

עוד מעריכים כי המחבל חיפש קורבן לאחר שהסתנן מבעד לגדר ההפרדה, ותכנן את הרצח. תגבור הכוחות הביטחוניים בעקבות הרצח יימשך גם בימים הבאים. 

מפקד החטיבה המרחבית מנשה, אלוף משנה יאיר פלאי אמר לאחר המעצר: "במהלך מבצע חטיבתי שנמשך ביומיים האחרונים בשיתוף שב"כ וכוחות מגדוד הסיור של חטיבת הצנחנים, עצרנו כמה חשודים כסייענים ממעגלים הקרובים בביצוע הרצח של אסתר הורגן ז"ל. כוחות החטיבה וצה"ל ימשיכו לפעול לסגירת המעגל סביב כלל המעורבים ויפעלו להריסת ביתו של המחבל".

בנימין, בעלה של אסתר, אמר בתגובה למעצר החשוד: "הייתי בטוח שזה יגיע במוקדם או במאוחר. אנחנו סומכים את ידינו על כוחות הביטחון ומערכת המשפט, ומצפים שיימצה הדין עד תום עם אותו רוצח נתעב. אנחנו נתרכז בעשייה שלנו, להוסיף אור".

גופתה של הורגן, בת 52 מטל מנשה, נמצאה בתחילת השבוע ביער ריחן שבצפון השומרון. הורגן, אם לשישה ילדים ויועצת זוגית במקצועה, יצאה ביום ראשון לריצה ביער בשעות הצוהריים. בשעות הערב, לאחר שלא הצליח ליצור איתה קשר, הזעיק בעלה בנימין את כוחות הביטחון. צוותי סריקה של הצבא והמשטרה החלו בחיפושים אחריה, ובסביבות השעה 01:00 לפנות בוקר היא נמצאה ללא רוח חיים.

הפופולריים