אחותו של יונתן היילו: "אדם שרוצה להשתקם - לא צריך לזרוק ככה"

"יונתן רצה להשתקם - אי אפשר לזרוק אותו ככה"
אדנה מהרי סיפרה לכאן חדשות על הקשיים איתם התמודד אחיה, שגופתו נמצאה היום: "הוא הכין תיק מראש לרגע שימצאו לו מקום לשיקום, הוא לא רצה להישאר בנתניה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יונתן היילו
צילום: צילום: פלאש 90

אדנה מהרי, אחותו של יונתן היילו שנמצא היום (שני) ללא רוח חיים, סיפרה לכאן חדשות על הרצון שלו להשתקם, ועל הסיוע שלא זכה לקבל. "הוא הכין תיק מראש לרגע שימצאו לו מקום לשיקום", סיפרה מהרי. "הוא לא רצה להישאר בנתניה, אבל לא מצאו לו מקום. בן אדם כזה שעובר התעללות ושקשה לו להשתקם - אי אפשר לזרוק ככה, נכון שהייתה לו משפחה תומכת, אבל בחור צעיר צריך עבודה וחברים. כל היום הוא היה סגור בבית, אלו לא חיים"

האחות הוסיפה שהיילו התנהל בימים האחרונים בצורה רגילה לגמרי. "אתמול הוא עשה קניות, קנה לעצמו סיגריות וקפה. היום היה לו תור לבדיקת דם", תיארה. "אתמול בצוהריים הוא התקשר לאחותי ואמר לה שהוא קונה טלפון, היא לא הספיקה לשאול אותו איפה הוא והוא כבר ניתק. אחר כך היא ניסתה להתקשר אליו במשך כל הערב ללא מענה". 

מהרי תיארה את שגרת חייו של היילו, שהתגורר אצל אחות נוספת, ממנה עולה תמונה של מאבק יום יומי. "תמכנו בו מעל ומעבר, אבל בחור צעיר צריך מסגרת, עבודה וחברים. כל היום הוא היה סגור בבית, יוצא למטה לעשן וחוזר, איזה חיים אלה? אלה לא חיים". 

גופתו של היילו, שהורשע בעבר בהריגת גבר שאנס אותו, נמצאה בחוף הים בנתניה. פרמדיקים שהוזעקו למקום נאלצו לקבוע את מותו. המשטרה בוחנת את נסיבות המוות וגופתו נשלחה לנתיחה במכון לרפואה משפטית באבו כביר.

היילו, בן 32, נשפט בשנת 2013 לעשרים שנות מאסר באשמת רצח ירון איילין, שאנס אותו. בעקבות מאבק ציבורי ומשפטי בשנת 2016 שינה בית המשפט העליון את ההרשעה להריגה וקיצר את עונשו ל-12 שנות מאסר. לאחר שחרורו הוא שב לכלא לשנה נוספת בעקבות הפרה של תנאי השחרור וקשיים שחווה. לאחר השחרור האחרון התקשה יונתן במציאת עבודה. סנגורו אלון אייזנברג אף מתח בעבר ביקורת על הרשות לשיקום האסיר שלא סייעו להיילו.

הפופולריים