לקראת החג: עשרות מחסומים הוצבו בכבישים בין עירוניים

לקראת החג: עשרות מחסומי תנועה הוצבו בכבישים
דגש מרכזי באכיפה צפוי להיות על סוכות ציבוריות. במשטרה פרסמו דגשים להתקהלויות בחג: במרחק של עד קילומטר מהבית ועד ל-20 משתתפים, חובה לשמור מרחק של שני מטרים בין משתתף למשתתף ולעטות מסכות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שוטר במחסום תנועה לקראת חג סוכות 01.10.20
צילום: צילום: דוברות המשטרה

המשטרה החזירה היום (שישי) את מרבית המחסומים שהוסרו אתמול לטובת ההקלה בפקקים. בדרכים הבין-עירוניות יוצבו יותר מ-30 מחסומים של משטרת התנועה הארצית לאורך החג. גם בדרכים העירוניות ייפרשו מחסומים. דגש מרכזי באכיפה צפוי להיות על סוכות ציבוריות. בכירים במשטרה סיפרו לכאן חדשות כי נעשתה הידברות עם מנהיגי זרמים בציבור החרדי במהלך השבוע, וכי חלק גדול מהם נענה לקריאות והוציא הנחיות מחמירות יותר בנוגע להתקהלויות.

במשטרה הפעילו בשבוע האחרון גם אמצעים מודיעיניים כדי לאתר התקהלויות אפשריות לקראת החג. אתמול פורסם בחדשות הערב שבמשטרה הודיעו כי בזמן החג האכיפה תהיה נוקשה, ובשונה מיום הכיפורים - תתבצע בתוך השכונות החרדיות. השוטרים יונחו לפזר התקהלויות בניגוד להנחיות ולחלק קנסות במקרה הצורך. 

משטרת ישראל פרסמה דגשים להתקהלויות במהלך החג

<> התקהלות מותרת כל עוד היא מתקיימת במרחק של עד קילומטר ממקום המגורים של המשתתף בה.

<> אין לקיים התקהלות, ובכלל זה התקהלות במסגרת הפגנה, תפילה, או טקס דתי שמספר האנשים המשתתפים בה עולה על 20. ניתן לקיים אירוע בקבוצות מובחנות זו מזו.

<> בהתקהלות יש לשמור על מרווח מינימלי של שני מטרים בין אדם לאדם ככל האפשר, ולהקפיד על חובת עטיית מסכות.

<> ככל שמעוניינים לקיים הפגנה, תפילה או טקס דתי, בהשתתפות מספר אנשים העולה על 20 איש, ניתן לעשות זאת אך ורק בקבוצות נפרדות, של עד 20 איש כל אחת, ובתנאי שהמרחק בין קבוצה לקבוצה יהיה מרחק ניכר לעין, ובכל מקרה לא יפחת מ-20 מטרים.

עוד הוסיפו במשטרה כי אם יתעורר חשש להתמזגות בין הקבוצות, יוכלו גורמי המשטרה בשטח להורות על מרחק רב יותר, כדי למנוע התערבבות של הקבוצות. מנגד, כשתנאי המקום מאפשרים חציצה פיזית טבעית בין הקבוצות (כגון: כביש מפריד, צומת, גשר וכו'), הקבוצות יוכלו לעמוד גם במרחקים קטנים יותר, בהתאם לתנאים בשטח.

הפופולריים