המשטרה נערכת להפגנות בי-ם ופינתה את מאהל המוחים נגד רה"מ

המשטרה פינתה את מאהל המוחים נגד רה"מ בי-ם
המוחים פונו מהמתחם ליד מעון רה"מ, על מנת לאפשר קיום הפגנה בעד נתניהו: "קבוצת המפגינים בעד ראש הממשלה קיבלה אישור" • בין המפגינים שפונו על ידי השוטרים - ראש השב"כ לשעבר כרמי גילון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כרמי
צילום: כרמי

ההפגנות סמוך למעון ראש הממשלה בירושלים: המשטרה פינתה המוחים נגד ראש הממשלה, שסירבו לפנות את המאהלים שלהם לצורך קיום הפגנות הימין הערב (חמישי). בין המפגינים שפונו בכוח על ידי השוטרים היה גם ראש השב"כ לשעבר כרמי גילון, שאזק עצמו לגדר במקום.

המפגינים הגיעו לכיכר פריז בשעה 14:00 כדי למחות על ההחלטה. ההפגנה בעד ראש הממשלה צפויה להתקיים הערב בשעה 19:00. מהמשטרה נמסר: "לאחר נסיונות ממושכים של הידברות עם המפגינים ולאור סירובם לעבור למתחם שהוקצה להם, החלו לפני זמן קצר כוחות משטרת ישראל להעבירם למתחם". בשיחה עם כתבים אמר סנ"צ שלומי בכר, ראש אגף מבצעים במשטרת מחוז ירושלים, כי "קבוצת המפגינים בעד ראש הממשלה קיבלה אישור מהמשטרה להפגין במתחם שבו נהגו מתנגדיו להפגין".

עוד אמר סנ"צ בכר כי המשטרה תאכוף את הכללים כפי שקבע בג"ץ אתמול וכי לא יותר שימוש באמצעי הרעשה החל מהשעה 21:30, וההפגנה תוכל להימשך עד 23:00 ללא רעש. אתמול דחה בג"ץ את עתירתם של 60 תושבי שכונת רחביה בירושלים, נגד ההפגנות מול מעון ראש הממשלה בבלפור וקבע כי  אין מקום להורות על שינוי מקום ההפגנות, נוכח חשיבותו הסמלית של מעונו הרשמי של ראש הממשלה.

הפופולריים