משרד החינוך החליט: תיעצר פעילות מחנות הקיץ של חברה - לאחר התפרצות קורונה

בשל קורונה: המדינה עצרה פעילות חברת מחנות קיץ
במחנה של חברת "BIG IDEA" ליד זכרון יעקב חלו 11 מדריכים ושמונה חניכים בקורונה ו-60 חניכים הונחו להיכנס לבידוד. משרד החינוך: "הפעילות המדוברת אינה תואמת את ההנחיות", מהחברה נמסר: "הפעילות התקיימה לפי צו משרד הבריאות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קורונה, חיטוי מתקני ילדים
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

משרד החינוך החליט לעצור את פעילות מחנות הקיץ של חברת "BIG IDEA", לאחר שבמחנה של החברה שהתקיים בשבוע שעבר בכפר הנוער מאיר שפיה שליד זכרון יעקב, חלו 11 מדריכים ושמונה חניכים בקורונה ו-60 חניכים הונחו להיכנס לבידוד. כך נודע היום (שלישי) לכאן חדשות. בעקבות ההחלטה של משרד החינוך 120 חניכים במחנות שמפעילה החברה כבר נשלחו הביתה, ופעילותם של 120 חניכים נוספים שהייתה אמורה להתחיל בשבוע הבא צפויה להתבטל.

ממשרד החינוך נמסר כי "הפעילות המדוברת אינה תואמת את ההנחיות שהתפרסמו בעניין, ובכלל זה את חוק הקייטנות. משכך, פנה המשרד למפעיל בדרישה להפסקת הפעילות במתכונתה הנוכחית. המשרד יערוך בקרה בנושא על מנת לוודא את העמדה בכללי החוק".

ביקורת על פעילות "BIG IDEA" נשמעה מצד גורמים אחרים המפעילים פעילויות חינוך בלתי פורמליות. גורמים אלו הביעו תמיהה על כך שהחברה קיבלה אישור להפעיל את המחנה, בעוד שבקשות לקיים מחנות אחרים נדחו.

מהחברה נמסר בתגובה: "הפעילות של 'BIG IDEA' התקיימה לפי צו משרד הבריאות, המאפשר לקיים סמינר לימודי העשרתי בתנאי לינה. הסמינר התקיים בקפסולות של לא יותר מ-20 חניכים, ולא יותר משש קפסולות.

"יחד עם גופים אחרים, שמחנו כאשר משרד הבריאות התיר בסוף חודש יולי לקיים סמינר, והתאמנו את הפעילות למתווה המאושר, אבל גם הוא התקיים במגבלות משמעותיות. ביום שבו נמצאה מדריכה חיובית לקורונה, החלטנו על דעת עצמנו, מתוך אחריות, לפזר את הפעילות וכל החניכים והצוות עזבו לביתם באותו היום. אנחנו בקשר רציף עם משרד הבריאות, על מנת למנוע הדבקה נוספת. אנחנו מבינים לליבם של מארגני תוכניות שלא פעלו הקיץ. גם 'BIG IDEA' הוא מפעל חיים של 13 שנה שספג השנה מכה כלכלית קשה".

הפופולריים