מערכת החינוך תיסגר שוב? "אובדן עשתונות"

מערכת החינוך תיסגר שוב? "אובדן עשתונות"
ארגוני הורים, מורים ורשויות מקומיות תוקפים את המהלך המתוכנן של הממשלה: "מרמים את הציבור, הרס טוטלי שלא ניתן יהיה לשקם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תלמידות חובשות מסכות לבית הספר 16.05.20
צילום: צילום: חן לאופולד, פלאש 90

ההגבלות במערכת החינוך - והביקורת: הממשלה תתבקש לאשר הערב (חמישי) את סגירת כל מוסדות הלימוד, ההוראה וההשכלה מכל הסוגים בכל הגילאים ומכל הזרמים, לרבות ביה"ס של הקיץ, קייטנות, ישיבות, מכללות טכנולוגיות והכשרות מקצועיות, פרט ללימוד מקוון. על המהלך המסתמן נמתחה ביקורת חריפה מצד ארגוני מורים והורים: "אבדן עשתונות".

הממשלה תיקרא לאשר - סגר בסופי שבוע וצמצום התקהלות - עדכונים שוטפים

יו"ר השלטון המקומי חיים ביבס תקף את ההגבלות הקרבות: "ממשלת ישראל מאבדת את הציבור באובדן העשתונות הזה, על מה ולמה רוצים לסגור את ביה"ס של החופש הגדול, כשאחוז התחלואה הוא רק 0.14%? מישהו פה מרמה את הציבור ודוחף בכוח לסגירת המשק – מדובר בהרס טוטלי של המערכת הכלכלית, שלא יהיה ניתן לשקם".

״אסור למדינת ישראל להכריז על סגירה נוספת של גני הילדים הפרטיים", תקפו קרן אוחנה איוס וחנן דגן מפורום הגנים הפרטיים. "כל הממצאים מוכיחים שאחוז ההידבקות אצל פעוטות הוא נמוך ביותר. זה יסגור חצי משק ויוביל לקריסה סופית שלנו. לא נצליח לשרוד זאת שוב, לאחר שהסבב הקודם הוביל לסגירת 2,000 גנים״.

ועד הגנים בהנהגת ההורים הארצית קורא לממשלה לבטל את הצעד המתוכנן: "ברור לחלוטין שביטול התוכנית בגני הילדים תוביל בהכרח להשבתת המשק, כשההורים יהיו חייבים להישאר עם ילדיהם בבית".

"לאחר שבועות מספר שבהם אנחנו מקבלים נתונים ברורים שאין הדבקה של ממש בגני הילדים ושיעורי התחלואה נמוכים, ביטול התוכנית בגני הילדים הוא חסר אחריות ומיותר", המשיכו בוועד. "אנחנו קוראים לממשלת ישראל לקחת אחריות, לקבל החלטות מושכלות ולא לסגור את גני הילדים".

הפופולריים