גלנט: בלי תקציב בשבוע הבא - לא נספיק להיערך לשנת הלימודים

גלנט: בלי תקציב לא נספיק להיערך לשנת הלימודים
שר החינוך התריע על כך בישיבת הממשלה אתמול • עלות מתווה החזרה ללימודים - שני מיליארד שקלים לתחילת התוכנית ועוד מיליארד שקלים לתקציב שוטף מידי חודש • רה"מ הנחה לגייס עוד מורים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר החינוך יואב גלנט, כיתה, בית ספר, קורונה
צילום: צילום: נתי שוחט, תומר נויברג, פלאש 90

שר החינוך, יואב גלנט, הזהיר בישיבת הממשלה כי אם משרדו לא יקבל תקציב להיערכות לפתיחת שנת הלימודים כבר השבוע – המשרד לא יספיק להיערך. בינתיים, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, קרא לגייס עוד מורים. כך פורסם היום (שלישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

כבר בשבוע שעבר הציג שר החינוך גלנט מתווה שכולל למידה של ילדי הגנים ותלמידי כיתות א' עד ד' בקבוצות, ובלמידה מקוונות מכיתה ה' ומעלה. העלות - שני מיליארד שקלים לתחילת התוכנית ועוד מיליארד שקלים לתקציב שוטף מידי חודש.

אתמול, בדיון בממשלה, עבר השר גלנט לאזהרות: "התקציב לתוכנית החינוכית צריך להגיע בשבוע הקרוב, אחרת אנחנו והרשויות המקומיות לא נספיק להיערך לפתיחת השנה באחד בספטמבר". הכסף הרב שלו זקוק משרד החינוך הוא לצורך ציוד ממוחשב ותשתית שחסר לתלמידים ומורים ועיקר הכסף הוא לכוח אדם. ראש הממשלה ביקש אתמול עזרה בגיוס המורים.

טרם אושר איזה מתווה מבין השלושה שהציג השר גלנט בשבוע שעבר יפעל. במשרד החינוך אומרים כי יישום המתווה עשוי להשתנות בין ישוב ליישוב בהתאם למצב התחלואה המקומי.

מתווה א'

בחטיבות הביניים ובתיכונים תשולב למידה רגילה יחד עם למידה דיגיטלית מרחוק. תלמידי בתי הספר היסודיים וילדי הגנים ילמדו במסגרות הקיימות עם אמצעי מיגון משופרים. משרד החינוך יפעל להצטיידות ולהתקנה של תשתיות דיגיטליות, אמצעי קצה ואמצעי מיגון משופרים במשאבים שיוקצו לנושא.

מתווה ב'

תלמידי כיתות ה'-י"ב ילמדו מרחוק. תלמידי כיתות א'-ד' יחולקו לקבוצות קטנות ומרווחות בבתי הספר היסודיים, כולל בתוך מרחבי הלימוד של תלמידי ה'-ו'. יבוצע תגבור של צוות ההוראה בהתאם. ילדי הגנים ילמדו במסגרות הקיימות עם אמצעי מיגון משופרים.

מתווה ג'

תלמידי כיתות ה'-י"ב ילמדו מרחוק. תלמידי כיתות א'-ד' יחולקו לקבוצות קטנות ומרווחות בבתי הספר היסודיים, כולל בתוך מרחבי הלימוד של תלמידי ה'-ו'. יבוצע תגבור של צוות ההוראה בהתאם. כל כיתה בגני הילדים תחולק לשתי קבוצות. משרד החינוך והרשויות המקומיות יכשירו את כיתות הלימוד הפנויות בחטיבות הביניים ובתיכונים – ואלה ישמשו כמרחבי לימוד נוספים עבור ילדי הגן. יבוצע תגבור של הגננות והסייעות בהתאם.

הפופולריים