קולת הנפץ בירושלים: זיקוקים בשל סיום הבגרויות במזרח העיר

קולת הנפץ בירושלים: זיקוקים בשל סיום הבגרויות
ירי הזיקוקים עורר בהלה בקרב תושבים בירושלים. המשטרה עצרה שמונה חשודים לחקירה, לאחר שנתפסו עם עשרות זיקוקים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מזרח ירושלים, דצמבר 2019
צילום: צילום: משה שי, פלאש 90

קולות נפץ עזים נשמעו הבוקר (שבת) בירושלים ועוררו בהלה בקרב תושבים בעיר. המשטרה הבהירה כי מדובר בירי זיקוקים בעקבות סיום בחינות הבגרות במזרח העיר. כוחות משטרה פעלו באזור בימים האחרונים לאיתור משגרי הזיקוקים, ועצרו שמונה חשודים לחקירה, לאחר שנתפסו עם עשרות זיקוקים. בהמשך היום פרצה שריפה בעמק שבין שכונת פסגת זאב למחנה הפליטים שועפט. במעלות עיר דוד באזור סילוואן עלה באש מחסן, גם כן בשל ירי הזיקוקין ככל הנראה. כוחות כיבוי כיבו את הדלקות.

רבים בשטחים וברצועת עזה חוגגים היום את סיום הבחינות. דובר המשטרה הפלסטינית, לואי זריקאת, מסר כי 15 שני אדם נפצעו מהירי וירי הזיקוקים. לדבריו, כ-30 בני אדם שביצעו את הירי ונהגו בפראות נעצרו. ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן בירך את מסיימי הבחינות. גם ארגון חמאס ברך את הבוגרים ואת משפחותיהם, בהודעה מטעם הארגון נכתב: "הידע הוא נשק מול הכובש והוא דרכנו לשחרור ולשיבה".

אישה שנסעה בכביש 443 סמוך למושב עטרות סיפרה כי שמשת הרכב שבה נסעה נופצה, ככל הנראה בעקבות ירי מאחד הכפרים באזור בשל החגיגות. יושבי הרכב לא נפגעו. האישה סיפרה לכאן חדשות: "שמענו פתאום צליל של פגיעת קליע, כמו בסרטים. ליד הבית שלנו היו קולות נפצים אז היה ברור שזה לא משהו ספציפי". 

 תמונת כלי הרכב שנפגע, ככל הנראה מהירי

הפופולריים