אין הכרעה: ארגון המורים והאוצר ימשיכו במו"מ עד 16:00

ארגון המורים והאוצר ימשיכו במו"מ עד 16:00
בית־הדין המליץ למדינה ולארגון המורים להגיע לפשרה על מספר הימים שיחזירו המורים • בארגון מתעקשים לסיים את הלימודים מחר, ולא להיענות לבקשה להמשיך ללמד על חשבון החופש הגדול • שר החינוך גלנט: "לא נאפשר לבודדים להביא לאנרכיה בשל שאיפות קטנוניות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יואב גלנט ורן ארז
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המחלוקת על מועד סיום שנת הלימודים: בתום משא ומתן – לא הושגה הלילה (שישי) הסכמה בין המדינה לארגון המורים העל יסודיים בעניין מספר הימים שיחזירו המורים, והמשא ומתן צפוי להתחדש היום.

בהמלצת בית הדין הארצי לעבודה נועדו הלילה יושב ראש ארגון המורים רן ארז וסגן הממונה על התקציבים באוצר משה בכר, בנסיון להגיע לפשרה. לאחר הפגישה שבו הצדדים לאולם בית הדין, ונקבע כי עליהם להודיע עד 16:00 אחר הצוהריים אם הושגה הסכמה.

מסתמן כי ירדה מן הפרק דרישת משרד החינוך שהמורים ישיבו תשעה ימים על חשבון החופש הגדול, ואפשר שתשוקלל עבודתם בהכנה לבגרויות. לפני הדיון, אמר יו"ר ארגון המורים העל יסודיים רן ארז כי יכבד את החלטת בית הדין, אם יוציא צו. ארגון המורים העלה כמה הצעות לפתרון והמדינה תבחן אותן היום. הצדדים צפויים להיפגש שוב ב־12:00. אם לא יגיעו להסכמות עד השעה הנדרשת, בית המשפט יידרש להכריע בנושא.

בבקשה המדינה נכתב: "ארגון המורים נוהג בחוסר תום לב קיצוני כשהוא נמנע באופן עיקש מלהגיע להסכמות במשך תקופה ממושכת, כדי להסדיר את אופן העבודה ותשלום השכר נוכח סגירת בתי הספר". עוד נכתב כי המדינה "ביקשה להגיע להסכמים עם ארגון המורים ביחס לעובדי ההוראה המלמדים את כיתות י', אך הארגון גרר רגליים".

שר החינוך יואב גלנט אמר מוקדם יותר כי מדינת ישראל ומערכת החינוך בכלל זאת נמצאת בימים לא רגילים וכולנו נדרשים להכנס מתחת לאלונקה ולתרום את חלקנו במסגרת צו השעה. לא נאפשר לבודדים להביא לאנרכיה במדינה בשל שאיפות אישיות וקטנוניות. ‏אנחנו מחוייבים לתלמידים, למורים ולהורים".

ארז חזר אתמול על כוונתו לסיים את שנת הלימודים בכיתות ז' עד י"ב ב-20 ביוני. זאת לדבריו, "כפי שפורסם בתחילת שנת הלימודים". באגרת שפרסם כתב ארז כי סקטור המורים שנרתם לעבודה רצופה בתקופת מגפת קורונה נבעט ונרמס מכיוון שמדובר בסקטור נשי ברובו.

ארז הוסיף כי דרישת משרד האוצר ומשרד החינוך שמורי כיתות י' יעבדו תשעה ימים נוספים חינם "כוחנית, בריונית והיא בבחינת גזל". לדבריו, הארכת שנת הלימודים כציווי וללא הסכמה היא מסוכנת. ארז הצר על עמדתו של מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב שתומך לדבריו בניכוי רטרואקטיבי משכר המורים וכתב: "אין לי אלא רק שלוש מילים לומר לו - הגם אתה ברוטוס?".

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, איימה בימים האחרונים שאם ארגון המורים יפר את ההסכם, ותלמידי כיתות י' לא ילמדו את תשעה הימים על חשבון חופשת הקיץ - גם היא לא תקיים את ההסכם על אף שהתחייבה לכך. המשמעות היא שילדי הגנים, תלמידי בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים יסיימו את שנת הלימודים כבכל שנה, בלי להחזיר אפילו יום אחד על חשבון חופשת הקיץ.

הפופולריים