המשרד להגנת הסביבה: נובל אנרג'י הפרה את היתר הפליטה לאסדת הגז לוויתן

המשרד להגנת הסביבה: נובל אנרג'י הפרה היתר
המשרד הודיע שהחברה הפרה את היטר כשעיכבה את הליך החיבור הדיגיטלי של מערכות ניטור הרציף באסדה, וינקטו נגדה צעדי אכיפה שתוצאותיהם יעודכנו לציבור
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אסדת הגז לווייתן, ינואר 2019
צילום: צילום: מרק ישראל סלם, פלאש 90

המשרד להגנת הסביבה הודיע היום (שלישי) לחברת נובל אנרג'י כי הפרה את היתר הפליטה לאסדת הגז לוויתן וינקטו נגדה הליך אכיפה. החברה הפרה את ההיתר כשעיכבה את הליך החיבור הדיגיטלי של מערכות הניטור הרציף באסדה למשרד, ומנעה עברת נתונים מהאסדה.

כמו כן, המשרד כתב בהודעתו כי מאז תחילת ההפעלה המסחרית של אסדת לוויתן בינואר השנה, התרחשו תקלות שלוו בהפעלת לפיד תכופה. המשרד הודיע שבאף מקרה לא נרשמו ריכוזים חריגים בתחנות הניטור באזור החוף. יחד עם זאת, המשרד מבצע בדיקה של עמידת החברה בהיתרי הפליטה, בסיומה יקבל החלטה ויפרסם אותה לציבור. כדי שלא לפגוע בהליך, המשרד מנוע מלפרסם פרטים נוספים בשלב זה על הליכי אכיפה ובדיקה נוספים.

מחברת נובל אנרג'י נמסר כי "לאורך העבודות על פיתוח לוויתן ומיום שהחלה הפקת הגז הטבעי ממנו לא ארע ולו מקרה אחד שבו נגרם נזק סביבתי. נובל אנרג׳י מחוייבת ועומדת בכל דין ובכל דרישות ההיתרים השונים שהוענקו לה על ידי המשרד להגנת הסביבה. אנחנו לומדים את המכתב שנשלח על ידי המשרד ושוקלים את צעדינו להמשך. אנחנו ממשיכים להתמקד באספקה בטוחה ואמינה של גז טבעי נקי לשוק המקומי והאיזורי".


בשבת חברת נובל אנרג'י מסרה כי מבדיקה ראשונית עלה כי הלפיד באסדת הגז לווייתן הופעל עקב התרעת שווא בגלאי הגז. עוד מסרה החברה כי הפקת הגז הטבעי באסדה צפויה להתחדש. מוקדם יותר דיווחו תושבים על פעילות מוגברת של הלפיד באסדה הממוקמת מול חוף דור. לדברי החברה, לאירוע לא צפויה השפעה סביבתית ביבשה ובחוף. הלפיד כבה, לאחר שדלק במשך כשעה.

הפופולריים