קפריסין: החל מה־9 ביוני ישראלים יוכלו להיכנס למדינה ללא בידוד

קפריסין: מה־9 ביוני כניסת ישראלים ללא בידוד
עם זאת, לפי שעה עדיין קיימת חובת בידוד למי שמגיע מקפריסין • מה-9 ועד ה-19 ביוני כדי לטוס למדינה צריך יהיה להציג תוצאה שלילית לבדיקת קורונה • החל מה-20 ביוני חובה זו תבוטל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תורים ריקים בנתב"ג בגלל החשש מנגיף קורונה
צילום:

קפריסין הודיעה היום (שישי) כי החל מה־9 ביוני ישראלים יוכלו להיכנס למדינה ללא בידוד. עם זאת מה־9 ועד ה־19 ביוני כדי לטוס לקפריסין צריך יהיה להציג תוצאה שלילית לבדיקת קורונה שנערכה עד כ־72 שעות לפני ההמראה. החל מה־20 ביוני חובה זאת תבוטל. עם זאת, לפי שעה עדיין קיימת חובת בידוד של שבועיים למי שמגיע מקפריסין לישראל.

ביום שלישי האחרון פורסם בכאן חדשות כי ישראל צפויה לאפשר כניסה ללא חובת בידוד של שבועיים לבאים מיוון, קפריסין, איי סיישל, גיאורגיה ומונטנגרו. כך עלה מדיון שקיימו גורמים הקשורים לענף התיירות עם משרד הבריאות ובהם משרד התיירות ורשות שדות התעופה. ישראל נמצאת במגעים בנושא עם אותן מדינות כשגם שמה של אוסטריה עשוי להיכנס לרשימה, אך עדיין לא החל שיח עמה בעניין.

מדובר במדינות שבהן תחלואת קורונה נמוכה. גורמים המעורים בפרטים אמרו כי עדיין לא התקבלה החלטה סופית לפתוח, אך קיים רצון לאפשר את הדברים וייערכו פיילוטים בחדשים יוני ויולי שיבדקו את ההיתכנות וילמדו את התהליך והמשמעויות. משרד הבריאות שוקל אם לחייב בדיקת קורונה כתנאי לכניסה לישראל, אך ייתכן שיסתפק בעובדה שהמדינות עם תחלואה נמוכה.

הפופולריים