שר הביזבוזים ושר הטבעות: מחאה נגד גודל הממשלה

שר הביזבוזים ושר הטבעות: מחאה נגד גודל הממשלה
דרוזים וצ'רקסים מוחים בירושלים: "השבעת שקר – אחים לא בוגדים". המוחים דורשים את התקציב שאושר – 200 מיליון שקלים – בינואר ולאשר את פיתוח היישובים במסגרת תוכנית החומש: "הייבוש התקציבי שאנחנו סובלים ממנו כבר שנתיים, הוא מדיניות ממשלתית"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחאת התנועה לאיכות השלטון נגד גודל הממשלה  - 17.5.2020
צילום: צילום: התנועה לאיכות השלטון

בבוקר השבעת הממשלה (ראשון) הציבה התנועה לאיכות השלטון מיצג מחאה בכיכר רבין הכולל 36 כיסאות כמספר שרי הממשלה המושבעת. על כל כיסא הוצב שלט אדום ובו שם של תיק מומצא. בין התיקים: שר הבזבוזים, שר הג'ובים, השר לענייני שחיתות, השרה לגניבת קולות, שר השמפניה והסיגרים ושר הטבעות. 

בירושלים מפגינים הבוקר נגד הממשלה בני המגזר הדרוזי והצ'רקסי. הם דורשים ממהממשלה למלא את החלטותיה התקציביות. מנהיגי המחאה דורשים להעביר את התקציב שאושר עוד בחודש ינואר השנה בסך 200 מיליון שקלים ולאשר את תוכנית החומש לפיתוח היישובים. במסגרת המחאה נתלו שלטים על גשר המיתרים עם הכתובות: "השבעת שקר – אחים לא בוגדים!".

המוחים מבטיחים לתלות שלטים דומים בהמשך היום בכניסה לכנסת. נוסף על כך מוסרים מנהיגי המחאה כי הם מתכוונים להעביר את ההפגנה אל מול ביתו של שר האוצר המיועד, ישראל כ"ץ. יושב ראש פורום ראשי הרשויות הדרוזיות והצ'רקסיות, ג'בר חמוד, מסר בתגובה: "לא נעצור לרגע, עד שראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר כ"ץ יחדלו מהבגידה במי שהם מכנים אחים, ויתחילו לממש את חובתם כלפינו כאל אזרחים שווי זכויות במדינה הזאת".

ראשי המאבק דורשים גם שתופסק האכיפה של חוק קמיניץ, שהחמיר את הענישה על בנייה לא חוקית, תוך מתן פתרון מלא לבעיית הדיור בישוביהם: "הייבוש התקציבי שאנחנו סובלים ממנו כבר שנתיים, הוא מדיניות ממשלתית, של אותם בוגדים שאישרו את חוק הלאום".

הפופולריים