לקראת החזרה המדורגת ללימודים: צוותי הוראה מתריעים על בלבול וקשיים לוגיסטיים

צוותי הוראה מתריעים על בלבול וקשיים לוגיסטיים
מנהלים טוענים שבמשרד החינוך לא הנחו אותם בנוגע למה שעליהם לעשות לגבי למורים שנמצאים בקבוצת סיכון, ומזהירים כי במצב הנוכחי כמעט בלתי אפשרי לחזור ללמד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כיתת לימוד ריקה בית ספר יסודי בצפת, 2017
צילום: צילום: דויד כהן, פלאש 90

מגבלות קורונה: לקראת החזרה המדורגת ללימודים בשבוע הבא, מנהלים ומנהלות בבתי ספר יסודיים ברחבי הארץ מתריעים על קשיים לוגיסטיים ועל מצבים כמעט בלתי אפשריים להחזרת התלמידים לכיתות. כך פורסם היום (שלישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

נ', מנהלת בית ספר יסודי ממרכז הארץ סיפרה: "יד שמאל לא יודעת מה עושה יד ימין, בלבלה שלמה ומטורפת. איך אפשר לעשות את זה לוגיסטית? יש לי נגיד 16 כיתות אני מפצלת אותם לשתי קבוצות?".

נ' הוסיפה כי "יש 34 תלמידים בכיתה, אם אני רוצה לחלק אותם לשתי קבוצות זה לא יוצא 15 גם אם אני מאוד רוצה. מה אתה עושה עם השאר? אנחנו בהמתנה שמשרד החינוך יבדוק את זה".

המנהלת התייחסה לקשיים נוספים שלא נמצא להם פתרון ואמרה: "לכל ילד מותר לפגוש רק שלושה אנשי צוות בלבד. הוא לא יכול לפגוש יותר מזה. איך ממלאים שבוע ימים עם אותם שלושה מורים? צריך להתייחס למשרה של המורים, לא כולם עובדים משרה מלאה. לילד זה 25 שעות הוראה חמישה ימים בשבוע, חמש שעות כל יום ראשון עד חמישי. את מי אתה מכניס פנימה? איזה מורים? מורה עובדת 16 שעות, איך אתה מעלה לה את המשרה?".

מנהלים נוספים הסבירו כי במשרד החינוך לא הנחו אותם בנוגע למה שעליהם לעשות עם מורים הנמצאים בקבוצות סיכון, וציינו שמורות רבות עם ילדים קטנים לא תוכלנה לחזור ללמד אם מסגרות הגיל הרך יישארו סגורות.

לפי החלטת ועדת שרים הלימודים יתחדשו באופן מדורג בכיתות א'-ג', בגני ילדים, בפעוטונים ובמשפחתונים ביישובים שבהם אין תחלואה גבוהה בקורונה. ילדים שהם או הוריהם נמנים בקבוצות סיכון לא יוכלו לשוב ללימודים. ההחלטה כפופה להערכת מצב שתתקיים ביום שישי אחרי שיוצגו נתונים למשרד הבריאות.

הפופולריים