משבר קורונה: עובדי החינוך הפרטי הפגינו מול הכנסת

עשרות בהפגנת גופי החינוך הפרטי מול הכנסת
עשרות מחו נגד מה שהם מכנים "הפקרת הגננות, המטפלות וציבור ההורים" • בכנסת התקיים דיון בוועדת החינוך, היו"ר ח"כ הורוביץ: "מפציר בממשלה לקבוע מועד חזרה ללימודים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עשרות בהפגנת גופי החינוך הפרטי מול הכנסת, 22.04.20
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השפעות משבר קורונה על מערכת החינוך: עשרות בני אדם השתתפו היום (רביעי) בהפגנה של גופי החינוך הפרטי מול הכנסת בירושלים נגד מה שהם מכנים "הפקרת הגננות, המטפלות וציבור ההורים". בין הסיסמאות שהושמעו במחאה: "לא חוזרים בלי תנאים".

בין הגופים שנכחו בהפגנה: איגוד הגנים-חיב"ה, איחוד הגנים-להגשים חלומות, אני שולמן, ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל, גנים ברמה אחרת, קבוצת אין גנים אין שגרה והאתר בדרך לגן. לדבריהם, "פקידי האוצר שלחו אותנו אתמול לבקש עוד כסף מההורים שקורסים תחת נטל האבטלה על מנת להשלים את ההפסדים הכבדים- לא ניתן לזה יד".


בד בבד, בכנסת התקיים דיון בוועדה המיוחדת להיערכות מערכת החינוך לשנת הלימודים הבאה והחינוך המיוחד. יו"ר הוועדה, ח"כ ניצן הורוביץ, קרא לממשלה לקבוע תאריך יעד לחזרה ללימודים: "ניתן וצריך להתחיל תהליך הדרגתי של חזרה ללימודים. בכמה ממדינות העולם נקבע כבר תאריך כזה".​

יפה בן דויד, מזכ"לית הסתדרות המורים קראה למשרד האוצר "להפסיק לסלף את האמת ולשסות את ציבור ההורים נגד המורים". בן דויד ציינה כי המורים כבר נתנו תשעה ימים עבורם לא יקבלו שכר ובנוסף עוד ארבעה ימים בחופשת הפסח: "אין עבודה חינם, ולא יעלה על הדעת שלא ישלמו לציבור היקר הזה שמחזיק את המשק ושעושה עבודת קודש, בגין העבודה שידרשו לתת".

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, התייחס ללמידה מרחוק ואמר: "אנחנו לא במצב אידיאלי. איש לא טוען שזה פתרון מיטבי, אך במשבר צריך להתנהג כמו במשבר ואין להשוות למצב הנורמלי. ללא הלמידה מרחוק לא ניתן יהיה לייצר סדר יום לתלמידים".

לגבי הלימודים בקיץ אמר אבואב כי "בחודש יולי לא תהיה חופשת קיץ. המורים יחזירו תשעה ימים ובשאר החודש יתקיים בית הספר של החופש הגדול. מי שיעשה זאת יהיו המורים שניאותו להצטרף למערך ויקיימו פעילויות מגוונות".

יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס, התייחס לדברי מנכ"ל משרד החינוך ואמר: "מברך את מנכ"ל משרד החינוך וצוותו על כוונתם לקיים את התוכנית בית הספר של החופש הגדול עד סוף יולי. הרשויות יפעילו את בתי הספר ויעסקו בכל הכרוך בהפעלת המבנים לפי התוכנית. נעמוד על כך שגם ילדי הגן יכללו בתוכנית כשאנחנו מעסיקים את הסייעות".

אלון מסר, סגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר אמר: "אני מקווה שיהיה מתווה ודאי לחזרה ללימודים, זה קריטי לא רק מהאלמנט הפדגוגי אלא גם מאלמנט התעסוקתי. המצב הנוכחי מקשה על הורים לצאת ולעבוד. המטרה שלנו שכמה שיותר מהר יחזרו ללימודים, אני סמוך ובטוח שנוכל להגיע להסכמים". ​

 

בהכנת הידיעה השתתפו סולימאן מסוודה, אוריה אלקיים ונופר משה-פרדו

הפופולריים