סגר בליל הסדר: אסורה התנועה בין ערים

סגר בליל הסדר: אסורה התנועה בין ערים
עד מחר ב-07:00 יש לשהות בבתים – תתאפשר יציאה רק עד 100 מטר • ממלא מקום מפכ"ל המשטרה: "תפקידנו להיות פה עבור הציבור" • הסגר יימשך עד ליום שישי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אכיפת הסגר בערב ליל הסדר 08.04.20, עוצר, נגיף קורונה
צילום: צילום: דוברות המשטרה

העוצר הכללי בישראל נכנס היום (רביעי) לתוקף ויימשך עד מחר ב-07:00 בבוקר. בזמן הזה נדרשים התושבים להישאר בבתיהם, ותתאפשר יציאה להתאווררות במרחק של 100 מטר מהבית. מספר העובדים השוהים בעבודה חיונית הוגבל ל-15%. כמו כן, ייפסקו משלוחי המזון ומהסופרמרקטים. הסגר יימשך עד ליום שישי ב-06:00 בבוקר. 

קורונה בישראל | כל ההגבלות וההנחיות החדשות

ממלא מקום מפכ"ל המשטרה מוטי כהן הגיע לצומת העוגן לפקח על עבודת המשטרה לקראת העוצר, ואמר: "תפקידנו להיות פה עבור הציבור – לשמור על הציבור.  עם ישראל הפנים את מה שנכפה עלינו.  אנחנו מתמודדים עם נגיף שלא ידענו כמותו. הסדר הזה יהיה אחרת, מודה לכם על העבודה הקשה וההתמודדות". 

מגפת קורונה: ההנחיות, המספרים ומסלולי החולים - לכל העדכונים בעמוד הטלגרם של כאן חדשות

אחר הצהריים נחת בנמל התעופה בן גוריון מטוס אל על מקוריאה הדרומית ועליו משלוח גדול של ריאגנטים - החומרים הדרושים לביצוע עשרות אלפי בדיקות קורונה, שכרגע נמצא במחסור בישראל. בנוסף, על המטוס נמצאות גם כ-30 אלף חליפות מיגון עבור הצוותים הרפואיים.

כמו כן, נמצא פתרון לסוגיית הטלפונים הכשרים במגזר החרדי שלא מקבלים מסרונים. לאחר עבודת מטה של משרד הבריאות, משרד התקשורת ושל המטה לביטחון לאומי, חברת "ימות המשיח" זכתה במכרז, והם יספקו הודעות קוליות לבעלי טלפונים כשרים. בנוסף, בפיקוד העורף פתחו מוקד במסגרתו חיילים מתקשרים למי שצריך בידוד.

הפופולריים