לקראת העוצר: המשטרה החלה לאכוף את ההגבלות

לקראת העוצר: המשטרה החלה לאכוף את ההגבלות
שישה בני אדם נפטרו מהנגיף מאז הבוקר • משלוח גדול של חומרי בדיקה יגיע לישראל בצהריים • משלוחים ייפסקו ב-15:00
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אכיפת הסגר בערב ליל הסדר 08.04.20, עוצר, נגיף קורונה
צילום: צילום: דוברות המשטרה

כוחות משטרה בכל רחבי הארץ החלו הבוקר (רביעי) באכיפת הסגר הכללי, ובודקים כל כלי רכב שעובר במחסומים שהוקמו בכל הכבישים המרכזיים. בשעה 15:00 ייכנס לתוקפו עוצר מוחלט, ולא יתאפשר מעבר בין ערים ויישובים, גם לא לצורך הצטיידות במזון. מאז שעות הבוקר נפטרו שישה בני אדם מהנגיף.

מפת החסימות ברחבי הארץ

כחלק מהצעדים, התחבורה הציבורית הופסקה מאתמול ועד יום ראשון בשעה 08:00. בנוסף, משלוחי המזון מהסופרמרקטים יוכלו להימשך עד היום בשעה 15:00. יחד עם זאת, ניתן יהיה להתאוורר במרחק של עד 100 מטרים מהבית. ירושלים חולקה לשבעה רובעים שהמעבר ביניהם יוגבל. כמו כן, נקבע שניתן יהיה להסיע ילדים בין הורים הגרים בבתים שונים.

קורונה בישראל | כל ההגבלות וההנחיות החדשות

בתוך כך, היום בצהריים יגיע לארץ מטוס שהמריא מדרום קוריאה, ועליו משלוח גדול של ריאגנטים - החומרים הדרושים לביצוע עשרות אלפי בדיקות קורונה, שכרגע נמצא במחסור בישראל. בנוסף, על המטוס נמצאות גם כ-30 אלף חליפות מיגון עבור הצוותים הרפואיים. 

מגפת קורונה: ההנחיות, המספרים ומסלולי החולים - לכל העדכונים בעמוד הטלגרם של כאן חדשות

כמו כן, נמצא פתרון לסוגיית הטלפונים הכשרים במגזר החרדי שלא מקבלים מסרונים. לאחר עבודת מטה של משרד הבריאות, משרד התקשורת ושל המטה לביטחון לאומי, חברת "ימות המשיח" זכתה במכרז, והם יספקו הודעות קוליות לבעלי טלפונים כשרים. בנוסף, בפיקוד העורף פתחו מוקד במסגרתו חיילים מתקשרים למי שצריך בידוד.

נתניהו הדגיש שלשום כי יש סימנים אופטימיים באופק, אך ביקש לא להיכנס לשאננות. ראש הממשלה חזר ואמר כי יש אפשרות ריאלית שאם המגמות החיוביות יימשכו, ישראל תצא מהסגר אחרי המימונה: "זה תלוי בכם, במילוי ההוראות הקשות שאנחנו מורים לכם לטובת הכלל".

ראש הממשלה פירט על האפשרות להקלות ואמר: "היציאה תיעשה בהתאם לרמות הסיכון באוכלוסייה. אנחנו חייבים להגן על האוכלוסיות שנמצאות בסיכון חיים של ממש. ברגע שאנחנו נתחיל להגביר את הפעילות במשק - הכול יתחיל לחזור לעבוד. אני מאמין שאסטרטגיית היציאה שלנו תשקם את כלכלת ישראל. הבדיקות יספקו לנו תמונת מצב טובה יותר".

הפופולריים