"רעל של להטביסטן": חולדאי נגד הישיבה שנתנה במה לרב הומופוב

חולדאי נגד הישיבה שהרצתה על "להטביסטן"
ראש עיריית תל אביב פנה לראש ישיבת מעלה אליהו הפועלת בעיר, וביקש ממנו לשלב תכנים "שיגבירו את הסובלנות" בקרב תלמידי הישיבה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישיבת מעלה אליהו חיים גנץ
צילום: צילום: מתוך עמוד הפייסבוק ישיבת תל אביב "מעלה אליהו"

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי שלח ביום חמישי מכתב לישיבת "מעלה אליהו" בתל אביב ובו ביקש "להגביר את הסובלנות בישיבה", כך דווח הבוקר (שלישי) בכאן רשת ב. פנייתו של חולדאי נעשתה בעקבות הרצאה של הרב יהושע שפירא בישיבה, בה אמר "התרבות גולשת אל כל העולם והיא מביאה איתה רעל שיוצא בצורה של להט"ביסטן במדינת ישראל. אנחנו מתמודדים עם דיקטטורה".

ישיבת מעלה אליהו שוכנת ברחוב סולד בעיר, בבניין שהוקצה לה על ידי העירייה ואף נהנית ממימון עירוני חלקי. במכתב שמוען לראש הישיבה, הרב חיים גנץ, ביקש חולדאי לשלב בתכני הלימוד בישיבה נציגים מארגון שב"ל הפועל למען חינוך לסובלנות בציבור הדתי, בין היתר לקבלתם של להט"ב. 

"בשם קבלה ואהבת האחר, אשמח לשמוע שנציגי הארגון הוזמנו לסדנא ולשיח בישיבה", כתב חולדאי לגנץ. המכתב נשלח בין היתר בעקבות פנייה של מחזיק תיק הלהט"ב בעיריית תל אביב, איתי פנקס ארד, שטען כי הפעילות בישיבה והתכנים שמועברים בה סותרים באופן מהותי את חזון העיר תל אביב כעיר מתקדמת, פתוחה וליברלית.

"אנחנו לא מצפים לאחידות מחשבתית בעיר תל אביב-יפו", אמר פנקס ארד. "אבל אנחנו כן מצפים לכבוד הדדי לכל האוכלוסייות בעיר. המקרה פה הוא שונה, מדובר בישיבה שפועלת בלב העיר וקוראת, פועלת ומחנכת באופן שסותר בצורה מאוד קשה את הערכים הכי בסיסיים שלנו, את הכבוד הכי בסיסי שבין אדם לחברו. אני מצפה שלא תתקיים במסגרת הישיבה הזו הסתה - לא כלפי הערכים התל אביביים ולא כלפי אוכלוסייות בעיר תל אביב".

הפופולריים