נתניהו לשאלת כאן חדשות: נעניק סיוע מיוחד לנהריה

נתניהו לשאלת כאן חדשות: נעניק סיוע לנהריה
ראש הממשלה ביקר במרכז השליטה של המשטרה ואמרה שיענה לדרישת ראש העיר. בנוגע למחדל הכבאות בהצפות בשבת האחרונה אמר: "מוקדם מדי לתת מסקנות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו וארדן במרכז השליטה של המשטרה, ינואר 2020
צילום:

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (חמישי) לשיטפונות בנהריה, ואמר לשאלת כאן חדשות כי בכוונתו להעניק סיוע לעיר. בדבריו במרכז השליטה של המשטרה, ענה לשאלה על דרישת ראש עיריית נהריה לסיוע ואמר: "חיפשתי אותו כדי שמנכ"ל משרדי יעמוד לרשותו כדי לעזור לסיוע מיוחד, בהחלט נעשה את זה". 

נתניהו התייחס גם לשאלה על מחדל הכבאות בהצפות בשבת האחרונה בתל אביב. לדבריו, "הדבר נחקר ובודקים אותו. מוקדם מדי לתת מסקנות. כשימצו את הבדיקות הן יפורסמו". 

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן התייחס גם הוא לפגעי מזג האוויר בביקורו במרכז השליטה ואמר: "כל המאמצים שלנו מאז שהחלו אירועי הקיצון של מזג האוויר ממוקדים בהצלת חיים. הכול מתוגבר לשם כך בהיקף הרחב ביותר. המוקדים מאויישים, אף קו טלפון לא נותר ללא מוקדן לידו. צוותים של צוללנים מתוגברים, ומסוקים משנעים אותם למוקדי המטרה". 

אתמול נהרג מוטי בן שבת, בן ה-38 מנהריה, לאחר שנסחף בשיטפון סמוך למרינה בעיר, כשניסה לסייע בחילוץ משפחה שנקלעה להצפות. בני המשפחה שנקלעו למצוקה חולצו מהמקום במצב טוב. זהו ההרוג השביעי בשבועיים האחרונים כתוצאה מההצפות. בנוסף, חולצו כמה אזרחים בנהריה שנתקעו עם כלי רכבם באזורים אחרים ברחבי העיר. הצבא סייע בפינוי תושבים שנתקעו בהצפות.

ראש העיר נהריה, רונן מרלי, אמר הבוקר בריאיון לכאן רשת ב כי לעירו נגרמו נזקים אדירים, "גם לבתי עסק, מאות מכוניות, בתים רבים שהוצפו ותשתיות - כשאין ממשלה אז אין ממשלה לגמרי".

בשבת האחרונה נהרגו דין שושני וסתיו הררי, שנתקעו במעלית שהוצפה בשכונת התקווה בתל אביב. מבדיקה שנערכה עלה כי חלף פרק זמן ארוך עד שהחל החילוץ. כבר בשעה 12:23 זיהו התושבים כי השניים לכודים במעלית ושמתחילה הצפה בחניון. לפי הרישומים, הם התקשרו עשרות פעמים למוקד 102 אך לא הצליחו לקבל מענה מפני שהמוקד קרס. רק כחצי שעה לאחר מכן האירוע נודע לאנשי הכבאות וההצלה רק לאחר שכבאי שהיה באזור וטיפל באירוע אחר, הוזעק על ידי אחד הדיירים.

הפופולריים