אסון המעלית בת"א והמחדל | דיירי הבניין מאשימים: "אף אחד לא הגיע"

אסון המעלית והמחדל | "התקשרנו, אף אחד לא ענה"
דיירי הבניין בת"א טוענים כי כוחות הכיבוי הגיעו רק כשעה וחצי לאחר קריאתם, המשטרה הגיעה לאחר כשעתיים וחצי. מכבאות והצלה נמסר כי נפתח תחקיר בעניין. משטרת ישראל תבצע בדיקה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חילוץ לכודים ממעלית בתל אביב 4.1.2020
צילום: -

האסון במעלית בתל אביב: דיירי הבניין שבו נהרגו היום (שבת) גבר ואישה במעלית שהוצפה, טוענים כי מדובר במחדל - הם לא קיבלו מענה מכוחות החילוץ במשך זמן ממושך. הדיירים סיפרו כי כוחות הכיבוי הגיעו ראשונים לזירה, רק לאחר כשעה וחצי מקריאתם הראשונית. כוחות המשטרה הגיעו לאחר כשעתיים וחצי. מכבאות והצלה נמסר כי נפתח תחקיר על האירוע, המשטרה הודיעה כי תפתח בבדיקה.אילנית גד, בעלת הבניין שבו התרחש האסון, סיפרה ל"חדשות הערב": "במשך 40 דקות הדיירים ניסו להזעיק את מד"א, מוקד 106 ומשטרת ישראל. אף אחד לא ענה". גד סיפרה כי המים הרבים התנקזו מסביבת הבניין אל החניון, שהוצף בתוך דקות אחדות. היא תקפה את ראש עיריית תל אביב: "איך ייתכן שאנחנו בשנת 2020 ואף אחד לא נותן מענה? למה רון חולדאי יורה בדיירים? המוות הזה הוא על אחריותו בלבד". 

קרן, דיירת בבניין, אמרה כי מדובר במחדל של כוחות ההצלה: "התקשרנו לכולם, למד״א, לכבאות ולמשטרה, אף אחד לא ענה יותר משעה. ניסינו לחלץ אותם לבד, לא הצלחנו. בושה שהעירייה לא ניקתה את הרחובות לפני מזג האוויר הזה. פתחי הניקוז היו סתומים וזה הוביל להצפה, כי הזבל של כל הרחוב והמים נכנסו לחניון״.


הליך החילוץ היה מורכב ונמשך כמה שעות, כוחות החילוץ ניסרו את גג המעלית כדי לנסות ולהגיע ללכודים. חברת השאיבה שפועלת בקומה המוצפת, העידה כי פתחי הניקוז החיצוניים מחוץ לבניין אכן היו סתומים - מה שהוביל לחדירת המים לחניון. בנוסף, המעלית שבה נהרגו השניים היא מעלית חשמלית ולא הידרואלית, ולכן היא נסגרה הרמטית והיה קושי רב לפתוח אותה ולחלץ אותם. 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לאירוע ומסר: "אני מזועזע ממותם הטרגי של שני תושבי תל אביב שנהרגו באסון במעלית. שוחחתי עם השר לביטחון הפנים, שר התחבורה, ממלא מקום המפכ"ל ונציב כבאות והצלה כדי לברר כיצד קרה הדבר, ואיך ניתן למנוע אסונות כאלה בעתיד".

הפופולריים